Facebook Google+ Twitter

Stephen Hawking chce zagrać czarny charakter w filmie z 007

Słynny fizyk chciał zagrać czarny charakter w filmie z serii przygód agenta Jamesa Bonda. Uważa, że jest predestynowany do takiej roli.

Stephen Hawking, fizyk i kosmolog. http://astronomylinks.wikispaces.com/Stephen+Hawking / Fot. astronomylinks.wikispaces.Profesor Stephen Hawking (72) powiedział, że chciałby zagrać czarny charakter w filmie z serii przygód Jamesa Bonda. W wywiadzie dla Wired Magazine światowej sławy fizyk teoretyczny żartuje, że jego niecodzienny wygląd czyni go idealnym do roli złoczyńcy. Uważa, że charakterystyczne brzmienie jego komputerowo przetwarzanego głosu to również odpowiednia jakość dla filmu z agentem 007: "Myślę, że wózek inwalidzki i komputerowy głos pasowałyby do tego" - powiedział Hawking.

Pomysł profesora Hawkinga na prezentację siebie na dużym ekranie nie jest wcale niecodzienny. Fizyk uwiecznił już wcześniej swoją osobę w "Simpsonach" oraz zagrał siebie samego w epizodycznej rólce w jednym z odcinków serialu "Star Trek", gdzie zasiada do pokera z androidem Data, Isaakiem Newtonem i Albertem Einsteinem. Występował też z trupą Monty Pythona.

Dla reżysera Jamesa Marsha osoba Stephena Hawkinga stała się bodźcem do nakręcenia filmu. Obraz opowiada o życiu fizyka od 1960 do 1980 roku. "Teoria wszystkiego" przedstawia historię jego pożycia z Jane Wilde, jak też pojawienie się geniusza w świecie nauki. Ukazuje początek choroby stwardnienia zanikowego bocznego, które rozpoznano u niego kiedy miał 21 lat; był wtedy studentem w Cambridge. W jego roli występuje Eddie Redmayne, który zebrał pochlebne noty.

W wywiadzie dla magazynu Wired, profesor Hawking powiedział, że kocha komunikować się ze światem. "Mam możliwość rozmawiać z syntezatorem mowy, chociaż dał mi amerykański akcent. Zachowałem ten głos, ponieważ jest teraz moim znakiem towarowym" - mówi naukowiec - "Zanim straciłem głos, stał się niewyraźny, więc tylko bliscy mogli mnie zrozumieć, ale z głosem komputera odkryłem, że mogę dawać wykłady popularnonaukowe."

"Teoria wszystkiego", reż. James Marsch; premiera w Polsce 30 stycznia 2015r.


Cały wywiad z profesorem Hawkingiem ukaże się 4 grudnia w miesięczniku Wired


źródło: Guardian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I owszem. Dodałem plusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto też wskazać, że Profesor Stephen Hawking wystąpił także w amerykańskim serialu "The Big Bang Theory".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.