Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13666 miejsce

Stephen Hawking gościnnie na najnowszej płycie Pink Floyd

Nowy LP "The Endless River" zespołu Pink Floyd przynosi udział znakomitego brytyjskiego uczonego Stephena Hawkinga. Jego elektroniczny głos będzie można usłyszeć w utworze "Talkin' Hawkin' ".

Stephen Hawking z uroczystą przemową z okazji 50-lecia NASA. By NASA/Paul Alers [Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. NASA/Paul AlersDługo oczekiwany nowy album zespołu Pink Floyd przyniesie sporo niespodzianek. Wśród zapowiedzi LP "The Endless River" pojawiła się wiadomość, że na płycie pojawi się słynny brytyjski naukowiec Stephen Hawking. Głos brytyjskiego fizyka i kosmologa będzie można usłyszeć w utworze "Talkin' Hawkin' ". Metryczki dotyczące "The Endless River" wyszczególniają Stephena Kinga "jako wokalistę w jednym utworze".

Nie pierwsza to przygoda Stephena Hawkinga z dinozaurami rocka. Elektroniczny głos astrofizyka przysłużył się już wcześniej w nagraniu płyty "Division Bell" (1994) i został zawarty w utworze "Keep Talking". Zainteresowani spekulują, że "Talkin 'Hawkin' " jest kontynuacją kompozycyjnej koncepcji. Rzecznik zespołu zaprzecza tym domysłom

Premierę płyty zapowiedziano na 10 listopada tego roku. To pierwszy studyjny album Pink Floyd od 20 lat. "The Endless River" będzie zawierać muzykę nagraną z Richardem Wrightem, członkiem Pink Floyd, który zmarł w 2008r.

Inne wieści w temacie zapowiadanego wydawnictwa fonograficznego głoszą, iż Dave Gilmour jest wykonawcą partii wokalnych w piosence "Louder Than Words". Dodatkowo w utworze występuje Escala, elektroniczny kwartet smyczkowy z Londynu. Gilmour udziela się wokalnie również w trzech innych kompozycjach.

Niegdysiejszy filar legendarnego zespołu, Roger Waters wydał oświadczenie w którym stanowczo odcina się od obecnej działalności Pink Floyd i ich nowej płyty. Waters opuścił zespół w 1985 roku. Wyjaśnił, że nie jest już członkiem grupy i nie chce mieć nic wspólnego z jej dalszymi dokonaniami. Z kolei perkusista Nick Mason przyznał, że był zainteresowany w przywróceniu zespołu do jego składu z Watersem i nigdy nie podejrzewał, że będzie to niemożliwe.

Okładka The Endless River, nowej płyty Pink Floyd. http://balkanrock.com/otkriveno-30-sekundi-novog-pink-floyda-audio/ licencja: CC3.0 / Fot. balkanrock.comTracklista "The Endless River" :

"Things Left Unsaid"
"It's What We Do"
"Ebb And Flow"
"Sum"
"Skins"
"Unsung"
"Anisina"
"The Lost Art Of Conversation"
"On Noodle Street"
"Night Light"
"Allons-y (1)"
"Autumn'68"
"Allons-y (2)"
"Talkin' Hawkin' ''
"Calling"
"Eyes To Pearls"
"Surfacing"
"Louder Than Words"

Zwiastuny nowej płyty brzmią bardzo obiecująco:źródło: NME

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.