Facebook Google+ Twitter

Stereo Kela - futurefunk z Wielkiej Brytanii

Duet Stereo Kela swoją muzyką płynie w nieznane, eksperymentuje, zaskakuje, ekscytuje i prowokuje – muzycznie i wizualnie.

Fot. Materiały zespołu / Fot. Stereo KelaStereokela to nowa brytyjska formacja electro/pop która przykuła ostatnio moją uwagę. Ich muzyka to mikstura wielu gatunków, od elektroniki, popu, jazzu, dance’u, po reggae. Co charakterystyczne dla tej grupy, kiedy wydają nowy utwór zawsze można liczyć na niespodziankę. I zawsze jest ona miła.

Tak jak w przypadku ich nowego nagrania Dominatrix, z nieco kontrowersyjnym teledyskiem. Muzycznie określiłbym to jako futurefunk, chociaż nieco połamany, w dobrym znaczeniu tego słowa. Te i inne nagrania Stereo Keli brzmią bardzo alternatywnie, ale też bardzo popowo. Odrobinę retro a la lata 80-te, ale też bardzo wyprzedzając czas. Nie wiem sam jak grupa to robi, że łączy w sobie te dwa przeciwstawne kierunki.

Zawsze kiedy słucham ich piosenek, to mam wrażenie jakbym głaskał kota pod włos. Jest wciąż miękki, ale jednak inne to głaskanie. Podobnie z muzyką Stereo Keli – Brytyjczycy płynął jakby pod prąd wszystkim muzycznym trendom. Płyną w nieznane, eksperymentują, zaskakują, ekscytują i prowokują – muzycznie i wizualnie.

To dźwięki do tańczenia, jeśli nie dosłownego, to mentalnego na pewno.

Sprawdźcie ich muzykę na youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCtJH5lz4AYqL-p-udWijdPQ
oraz Bandcamp/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.