Facebook Google+ Twitter

Stereotyp kobiety za kółkiem to kłamstwo

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-26 07:45

Na temat stereotypów dotyczących kobiety za kierownicą dyskutowali uczestnicy Festiwalu Progesteron. Ze statystyk krakowskiej policji wynika, że gorszymi kierowcami są mężczyźni.

fot. AKPA – Kobiety powodują znacznie mniej wypadków niż mężczyźni - mówi Krzysztof Dymura z wojewódzkiej drogówki.

- Zaledwie około 15 proc. wypadków powodują panie, a jeśli wziąć pod uwagę liczbę wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, to zaledwie ok. 5 proc. z nich powodują kobiety. Od 2004 roku pijana kobieta prowadząca pojazd nikogo nie zabiła. Co powoduje, że kobiety jeżdżą bezpieczniej niż mężczyźni? - To kobiety w zdecydowanej większości odwożą do szkół i przedszkoli dzieci. Czują się więc odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale i za nie - mówi Beata Kozak, redaktor naczelna feministycznego pisma "Zadra".

- Procentowy udział kobiet w kierowaniu samochodami jest coraz większy i można uznać, że kobiety to prawie połowa wśród kierowców - uważa Kozak. - Procentowa różnica między liczbą wypadków powodowanych przez mężczyzn, a tych powodowanych przez kobiety jest owiele większa niż różnica między tym, ile na naszych drogach jeździ kierowczyń, ailu kierowców - dodaje.

ANDRZEJ KAIM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgadzm się! Kobiety mające długi staż za kierownica jeżdżąc w dużym mieście powinny mieć zniżkę ubezpieczniową! Przez prawie 30 lat nie zdarzyła mi się stłuczka z mojej winy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stereotyp pań za kierownicą to jedno, ale stereotyp pań (zwł. blondyn) , w szczególności młodych, siedzących na maskach samochodów (choćby i warszaw) to drugie... Czy to jedna z naszych forumowiczek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli mężczyźni powodują większe straty (wypadki) niz kobiety (w pzreliczeniu na 1 km) to może paniom zmniejszyć składki ubezp.? A poważnie - za spowodowanie wypadku, jazdę po pijaku to składki powinny byc podniesione. I uzależnione od karnej punktacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.