Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11669 miejsce

Sterylizator do butelek - jak dokonać właściwego zakupu?

Gwarancją bezpiecznego karmienia maluszka jest przede wszystkim dobrze wysterylizowana butelka. Tradycyjne wyparzanie w gotującej wodzie zostało zastąpione gotowymi urządzeniami do sterylizacji. Jak wybrać najlepszy?

 / Fot. D. Sharon Pruitt, CC 2.0 / WikipediaSterylizatory do butelek są szybsze od tradycyjnego wyparzania butelek we wrzątku. Dodatkowo zużywają mniej wody, energii i przede wszystkim są wygodniejsze, bo rodzice nie muszą czuwać nad gotującą się wodą w garnku.
Sterylizatory są zautomatyzowane i samoobsługowe, a butelki mogą w nich pozostać aż do użycia. Najpopularniejsze są sterylizatory mikrofalowe, a zaraz po nich parowe. Rodzice powinni wybrać oczywiście ten najbardziej odpowiadający ich potrzebom.

Szybka i wygodna sterylizacja
Gwarancją bezpiecznego karmienia maluszka jest przede wszystkim dobrze wysterylizowana butelka. / Fot. Carin/lic SXU/ http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=6613225&searchId=42e63c3b9e18570c3dbbbfa4c816e4cd&npos=163Dla rodziców dysponujących kuchenką mikrofalową najodpowiedniejszy będzie sterylizator mikrofalowy. Jest to wykonany z sztucznego tworzywa plastikowy pojemnik. Większość z tych urządzeń wyposażonych jest w wygodne stojaki, dzięki czemu butelki po sterylizacji mogą spokojnie się wysuszyć. Sterylizator mikrofalowy jest banalnie prosty w użyciu - wystarczy wlać wodę, wsadzić go do mikrofalówki i ustawić odpowiednią moc oraz czas sterylizacji. Butelki są sterylne tak długo, jak sterylizator jest zamknięty.

Zalety:
- prosty i niezawodny,
- praktycznie niezniszczalny.

Wady:
- możliwość niedopasowania wielkości do swojej kuchenki mikrofalowej,
- brak możliwości sterylizacji na sucho. Zbyt mała ilość wody może doprowadzić do stopienia plastiku.

Dwa urządzenia w jednym
Sterylizatory elektroniczne często połączone są z funkcją parowaru. Poza sterylizacją rodzice mogą więc przygotować w nich zdrowe posiłki. Urządzenie jest elektroniczne. Po dodaniu wody, butelki sterylizują się pod wpływem pary wodnej. Sterylizatory parowe są odpowiednie dla rodziców nie mających kuchenki mikrofalowej. Butelki są sterylne przez kilka godzin, a włączając ponownie urządzenie butelki, znowu będą gotowe do użycia.

Zalety:
- sterylizację można powtarzać co kilka godzin, butelki zawsze będą gotowe do użycia,
- niektóre wyposażone są dodatkowo w parowar,
- są samodzielne, butelki sterylizują się bez użycia kuchenki mikrofalowej.

Wady:
- sterylizatory parowe wyposażone są w części elektroniczne, które mogą się popsuć.

Podgrzewacz i sterylizator w jednym
Są odpowiednie dla rodziców również ceniących sobie wielofunkcyjność. Poza sterylizacją, urządzenie posiada funkcję podgrzewania mleka i obiadków dla dzieci.

Zalety:
- szybki proces przygotowania posiłków - najpierw sterylizacja, potem podgrzewanie mleka.

Wady:
- brak miejsca na przechowywanie wysterylizowanych butelek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tekst nie ma przekonywać, że warto kupić sterylizator tylko podpowiedzieć, czym się kierować jeżeli rodzice chcą takowego zakupu dokonać. Osobiście nie jestem przeciwniczką sterylizatorów, i nie uważam żeby był on zbędny. Przyznaję jedynie, że zbędne są dla udziwnione sterylizatory, tzw. inteligentne. Nie widzę jednak nic złego w sterylizatorach mikrofalowych, są tanie, praktyczne i na pewno - w przeciwieństwie do elektronicznych - szybko się nie popsują.

@Majka
Nie ma cen, bo to nie tekst nie ma porównywać sterylizatorów. To, że kosztują wie każdy ;) Każdy też wie, że są droższe i tańsze, a to jaki rodzice zdecydują się kupić zależy od nich samych. Jeżeli mają zasobny portfel, kupią nawet taki za 500zl

@ Pani Steniu
:)

@ Panie Piotrze
Być może ma Pan rację, ale co np. z wcześniakami? One wymagają szczególnej opieki i szczególnych warunków higienicznych ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sterylizatory mają jedną zasadniczą wadę. Mianowicie pozbawiają środowisko całkowicie mikroflory. Utrzymywanie wokół dziecka środowiska jałowego, powoduje osłabianie jego systemu immunologicznego. A przez to brak odporności na choroby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beatko, Pani dzidziuś musi cieszyć się doskonałym zdrowiem :-))
Tak kompetentnej mamy, tylko pozazdrościć!
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Majka
  • Majka
  • 28.02.2012 14:21

Święta racja, Panie Bartku! Nawet najlepszy sterylizator ma jedną zasadniczą wadę. o ktorej Autorka nie wspomniała: on KOSZTUJE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.