Facebook Google+ Twitter

Steve Ballmer chwali się liczbami. Ma czym: 400 mln licencji Windows 7

400 mln licencji na Windows 7, 100 mln na Office 2010, 50 tysięcy firm, które testują Office 365 - takimi liczbami chwalił się szef Microsoft Steve Ballmer na Worldwide Partner Conference.

 / Fot. Andrew Hitchcock/ Creative Commons Attribution 2.0 GenericJuż 400 mln licencji na Windows 7 robi wrażenie. Microsoft sprzedał je w ciągu 2 lat od wejścia systemu. Absolutna dominacja na rynku, tak można podsumować wyniki firmy z Redmond. Ballmer zażartował nawet z Apple, które osiąga sprzedaż 20 mln komputerów z MacOS rocznie, zestawiając te dane. Prztyczek w nos zresztą nie był przypadkowy, bo Apple prześcignęło Microsoft pod względem kapitalizacji przychodów i zysków. Wartość obu firm ocenia się odpowiednio na 222 i 219 mld dolarów, ze wskazaniem na giganta z Cupertino. Dla porównania 10 lat temu wartość Microsoft była większa ponad 30 razy. Tak czy siak, hegemonia firmy Ballmera na rynku systemów operacyjnych jest faktem i nie ma tutaj pola do dyskusji.

100 mln licencji na pakiet Office 2010 również może wprawiać dyrektora generalnego Microsoft w zadowolenie. Jako że Worldwide Partner Conference to spotkanie MS ze swoimi partnerami, nie mogło zabraknąć informacji o zyskach, na jakie mogą liczyć firmy współpracujące z gigantem. Według Jona Roskilla każdy dolar zarobiony przez MS to 8,70 dolarów zarobku dla partnerów.

Czytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KiKi
  • KiKi
  • 13.07.2011 12:15

Dla tych którzy kupili Vistę, Windows 7 powinien być za darmo. Microsoft oszukiwał z tymi naklejkami, że komputery są gotowe pociągnąć Vistę, ale to było naciąganie faktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.