Facebook Google+ Twitter

Steve Forbes postuluje powrót do standardu złota

Wydawca i redaktor naczelny amerykańskiego Forbes, którego felieton otwiera każdy numer czasopisma, tym razem odniósł się do wartości pieniądza. Jego zdaniem powrót do standardu złota, to jedyne rozsądne posunięcie.

 / Fot. Justin Hoch/CC BY 2.0Steve Forbes opisuje w tekście, który znajdziemy na stronie Forbes.pl, swoje poglądy na temat światowej polityki pieniężnej. Jego zdaniem kryzys gospodarczy, z którym świat boryka się od kilku lat, nie jest spowodowany wadliwym działaniem wolnego rynku. Winą za kłopoty finansowe redaktor naczelny obarcza rządy poszczególnych państw, które nieumiejętnie zarządzają budżetami.

Forbes wyjawia także co, jego zdaniem, jest złotym środkiem na dobrobyt. "Klucz do stałego wzrostu gospodarczego to zdrowy pieniądz i niskie podatki" - tłumaczy. "Kraje z rozbudowanym systemem opiekuńczym i całą kolekcją państwowych przedsiębiorstw mogą świetnie funkcjonować, o ile trzymają się tych dwóch zasad" - przestrzega.

Każdemu, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat standardu złota, który według Steve'a Forbesa jest szansą na stabilizację rynków, autor felietonu poleca książkę Nathana Lewisa "Złoto: Pieniądz przeszłości i przyszłości".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 13.07.2012 21:59

ciekawe co by to zmieniło. a tak będąc w temacie rozsądku to podjęłam decyzję o oszczędzaniu i wrzucam kasę na lokaty online w getinie bo niepewna przyszłość się rysuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To naprawdę istotny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.