Facebook Google+ Twitter

"Steve Jobs był postacią historyczną na miarę Edisona i Forda"

Wiadomość o śmierci Steve'a Jobsa wstrząsnęła światem nowych technologii. Najważniejsi w branży ludzie, mówią jednym głosem: Jobs był geniuszem, który zmienił świat.

 / Fot. EPA/ADRIAN BRADSHAWNajwiększy konkurent Apple czyli Google, w symbolicznym geście, na stronie głównej swojej wyszukiwarki, zamieścił imię i nazwisko Jobsa, wraz z rokiem urodzin i śmierci.

"To, że Jobs był geniuszem, który miał ogromny wpływ na życie wielu branż i milionów ludzi, zostało napisane wiele razy, odkąd przeszedł w sierpniu na emeryturę. Był postacią historyczną w skali Thomasa Edisona i Henry'ego Forda." - pisze na łamach Wall Street Journal Walt Mossberg.

Dziennikarz przypomniał również, że Jobs mówił o sobie, iż żył na pograniczu technologii i sztuk wyzwolonych. Przypomniał jego dbałość o jakość produkowanych przez Apple produktów i fakt, że zatrudniając i inspirując wspaniałych ludzi, udało mu się tworzyć plany długoterminowe, a nie tylko do zrealizowania w skali kwartału.

Zmarł Steve Jobs. Człowiek, który miał odwagę zmieniać świat


W podobnym tonie wypowiada się były szef Microsoftu, Bill Gates, który stwierdza, że rzadko na świecie pojawiają się osoby, które mają wpływ na wiele pokoleń. Z kolei Larry Page z Google, podkreślił, że Jobs inspirował go w jego działaniach.

Szef Facebooka, Mark Zuckerberg zareagował na wieść o śmierci założyciela Apple bardzo osobiście. "Steve, dziękuję ci za bycie mentorem i przyjacielem. Dziękuję za pokazanie, że to co budujemy, może zmienić świat. Będę za tobą tęsknił".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pokręcony
 • Pokręcony
 • 09.10.2011 21:00

Thirty years ago, we had Steve Jobs, Jonny Cash and Bob Hope. Now we have no Jobs, no Cash and no Hope.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek
 • Tomek
 • 07.10.2011 11:00

zatrzymał słońce... bzdury

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek
 • Tomek
 • 07.10.2011 10:58

geniusz gadżeciarni i bylejakości

Komentarz został ukrytyrozwiń
husaran
 • husaran
 • 07.10.2011 03:30

Jobs is job.... a maluczkim na pohybel

Komentarz został ukrytyrozwiń
A
 • A
 • 06.10.2011 23:57

Myszki nie używam, mam tzw. touchpada, muzyki mp3 od czasu do czasu słucham, ale nie jestem fanem tego formatu plików muzycznych, nie ma co ukrywać, że muzyka w tym formacie jest gorsza jakościowo od flaców czy tradycyjnej muzyki z płyty. Widzę, że facet dużo wymyślił i wyniósł firmę na wyższy piedestał, ale za cholerę nie będzie to miało znaczenia takiego jak wynalazki Ediosna czy rewolucja przemysłowa Forda. No way.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ A - korzystasz, pisząc ten komentarz korzystasz z komputera, który ma interfejs graficzny, a nie wklepujesz komendy w DOS-ie. Korzystasz też z myszki, którą Apple rozpropagowało. Słuchasz muzyki na odtwarzaczu mp3? Oglądałeś "Toy Story"? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
A
 • A
 • 06.10.2011 19:15

Ja nie korzystam z żadnego z jego wynalazków, dla mnie mogłoby ich w ogóle nie być, a porówania do Edison są mocno na wyrost.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.