Facebook Google+ Twitter

Steve Jobs zapowiadał zniszczenie Androida: "To kradziony produkt"

"Zniszczę Androida, bo to kradziony produkt" - miał powiedzieć Steve Jobs. Z autoryzowanej biografii autorstwa Waltera Isaacsona wynika, że szef Apple miał przekonanie, że system bazuje nie na autorskich pomysłach, ale na tym, co wymyśliło Apple.

Andy Rubin / Fot. Yoichiro Akiyama/CC 2.0"Nie chcę twoich pieniędzy. Nawet jeśli zaoferujesz mi 5 miliardów dolarów. Mam mnóstwo pieniędzy. Chcę byś zastopował wykorzystywanie naszych pomysłów w Androidzie. To całe moje żądanie." - takimi słowami miał zwrócić się Steve Jobs do byłego szefa Google, Erica Schmidta. Niestety nie wiadomo, co odpowiedział na taki zarzut CEO koncernu z Mountain View.

Okazuje się, że powyższe żądanie nie było wyłącznie fanaberią Jobsa. Andrew Rubin pracował bowiem dla Apple nad API umożliwiającym stworzenie modyfikowalnej platformy. W ten sposób koncern z Cupertino odpierał argument HTC, że Rubin zaczął tworzenie Androida w połowie lat 90. Dziś Rubin jest wiceprezesem Google i osobą odpowiedzialną za rozwój platformy.

Postawa Jobsa, jak i oficjalne wyjaśnienia Apple tłumaczą poniekąd skąd wzięła się wojna patentowa. Jobs obiecał Androidowi "wojnę nuklearną" i zarzekał się, że będzie walczył o prawa swojego koncernu. Z relacji Isaacsona wynika nawet, że zapowiedział wydanie ostatniego centa z 40 miliardów dolarów, które posiadało Apple, na walkę z kradzionym - jego zdaniem - systemem.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Paweł Kurnikowski
  • Paweł Kurnikowski
  • 04.12.2011 13:54

Pan Jan Kowalski chyba nie wie o czym pisze - czym innym jest sprzedaż hardware'u innej firmie - jak jest rowniez w przypadku matryc samsunga w dziedzinie tv - a czym innym kradziez softu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 02.11.2011 16:25

Ale oczywiście o tym, że w IP 4 jest procek od Samsunga pod zmienioną nazwą, taki jak jest w SGS to nie wspomniał..

Komentarz został ukrytyrozwiń

...chociaż matrycę kupił od Samsunga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak pojawiły się w wielu miejscach i wiele godzin po tej publikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tytuł już widziałem gdzieś na innym portalu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.