Facebook Google+ Twitter

Steve Jobs zapowiadał zniszczenie Androida: "To kradziony produkt"

"Zniszczę Androida, bo to kradziony produkt" - miał powiedzieć Steve Jobs. Z autoryzowanej biografii autorstwa Waltera Isaacsona wynika, że szef Apple miał przekonanie, że system bazuje nie na autorskich pomysłach, ale na tym, co wymyśliło Apple.

Andy Rubin / Fot. Yoichiro Akiyama/CC 2.0"Nie chcę twoich pieniędzy. Nawet jeśli zaoferujesz mi 5 miliardów dolarów. Mam mnóstwo pieniędzy. Chcę byś zastopował wykorzystywanie naszych pomysłów w Androidzie. To całe moje żądanie." - takimi słowami miał zwrócić się Steve Jobs do byłego szefa Google, Erica Schmidta. Niestety nie wiadomo, co odpowiedział na taki zarzut CEO koncernu z Mountain View.

Okazuje się, że powyższe żądanie nie było wyłącznie fanaberią Jobsa. Andrew Rubin pracował bowiem dla Apple nad API umożliwiającym stworzenie modyfikowalnej platformy. W ten sposób koncern z Cupertino odpierał argument HTC, że Rubin zaczął tworzenie Androida w połowie lat 90. Dziś Rubin jest wiceprezesem Google i osobą odpowiedzialną za rozwój platformy.

Postawa Jobsa, jak i oficjalne wyjaśnienia Apple tłumaczą poniekąd skąd wzięła się wojna patentowa. Jobs obiecał Androidowi "wojnę nuklearną" i zarzekał się, że będzie walczył o prawa swojego koncernu. Z relacji Isaacsona wynika nawet, że zapowiedział wydanie ostatniego centa z 40 miliardów dolarów, które posiadało Apple, na walkę z kradzionym - jego zdaniem - systemem.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Paweł Kurnikowski
  • Paweł Kurnikowski
  • 04.12.2011 13:54

Pan Jan Kowalski chyba nie wie o czym pisze - czym innym jest sprzedaż hardware'u innej firmie - jak jest rowniez w przypadku matryc samsunga w dziedzinie tv - a czym innym kradziez softu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 02.11.2011 16:25

Ale oczywiście o tym, że w IP 4 jest procek od Samsunga pod zmienioną nazwą, taki jak jest w SGS to nie wspomniał..

Komentarz został ukrytyrozwiń

...chociaż matrycę kupił od Samsunga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak pojawiły się w wielu miejscach i wiele godzin po tej publikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tytuł już widziałem gdzieś na innym portalu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.