Facebook Google+ Twitter

Steve Jobs zaprzecza doniesieniom, że użytkownicy iPhone'a są śledzeni

Szef Apple, Steve Jobs stanowczo zaprzeczył twierdzeniu, że użytkownicy iPhone'ów są przez firmę śledzeni. Ma to związek z odkryciem dwóch byłych pracowników producenta, którzy ujawnili, że platforma iTunes zapisuje w kopiach bezpieczeństwa dane lokalizacyjne.

 / Fot. Matt Yohe/Creative Commons 2.0Jeden z czytelników serwisu MacRumors wysłał do Jobsa maila, w którym pytał o inwigilację i sugerował, że system Android firmy Google nie śledzi swoich użytkowników. "O tak, śledzą. My nie śledzimy nikogo. Krążące informacje są fałszywe" - odpowiedział dyrektor generalny Apple, słynący z lakonicznej i stanowczej korespondencji.

Według doniesień Pete'a Wardene oraz Alasdaira Allana, platforma iTunes, służąca do komunikacji urządzeń Apple z komputerem, zapisuje w kopiach zapasowych informacje lokalizacyjne. Stworzyli oni specjalny program iPhone Tracker, który oznacza na mapie miejsca, w których byli użytkownicy smartfonów z Cupertino. Plik zapisuje się na dyskach komputerów. Wbrew powszechnej opinii nie jest on dostępny dla wszystkich. Rodzi się jednak pytanie czy Apple nie przechowuje go na swoich serwerach oraz czy wystarczająco informacje zabezpiecza?

Jobs w swym mailu wskazał na Androida i ma rację. System Google również zbiera tego typu informacje. Jednak według znawców tematu nie są one tak szczegółowe, jak w przypadku iPhone'a.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

czytelnik
  • czytelnik
  • 27.04.2011 14:50

@Rafal: ciekawy odnosnik. Ale polecam lekturę strony aplikacji oraz jej przetestowanie - android nie zbiera żadnych danych lokalizacyjnych, jesli mu się na to nie pozwoli. Aplikacja pokazuje coś tylko w telefonach, których użytkownicy zezwolili na korzystanie z wifi do szybkiej lokalizacji przy jednoczesnym zezwoleniu G. na przetwarzanie danych lokalizacyjnych. Ja mam to wyłączone, więc aplikacja nie pokazuje nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
taihen
  • taihen
  • 27.04.2011 09:09

Rafał, tak twoja lokalizacja w Androidzie jest przechowywana w cache jednak w momencie przepełnienia jest to kasowana. Ni jak się to ma do Twojej pełnej historii przemieszczania od początku romansu w iPhonem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ian
  • ian
  • 26.04.2011 23:06

O widzę, że nie umiemy odpowiedzieć na pytanie, to kasujemy wpisy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O i tu się Pan myli: http://www.xda-developers.com/android/look-at-what-your-phone-has-been-recording-with-location-cache-viewer-for-android/ :) XDA - źródło rzetelne.

Co do zgód - z poziomu iOS można wybrać, które aplikację mogą zbierać dane lokalizacyjne. Ponadto należy pamiętać, że plik odkryty w backup'ach iTunes znajdował się na komputerze właściciela, a nie w sieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ok
  • ok
  • 26.04.2011 22:27

Oczywiście, Android zbiera info, o ile mu się na to pozwoli, w cudnym systemie Jobsa na nic nie ma się wpływu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.