Facebook Google+ Twitter

Steven Saylor "Zagadki Gordianusa" - recenzja

Książka Stevena Saylora to dzieło niezwykłe. Z jednej strony fascynujący kryminał. Z drugiej podróż po imperium rzymskim. Wątek kryminalny przeplata się z historycznym. Czy autorowi udało się połączyć te dwie sprawy?

 / Fot. Fot:Materiały promocyjneSteven Saylor to historyk i nieznużony badacz tajemnic starożytnego Rzymu. Jego cykl powieści „Roma sub rosa”, to opowiadania o detektywie Gordianusie Poszukiwaczu, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie pod koniec republiki.

W powieści „Zagadki Gordianusa” wydanej nakładem wydawnictwa Rebis, bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Bogaty właściciel ziemski ginie zamordowany. O ten czyn oskarżony jest jego syn.

Czy zaczynającemu karierę młodemu obrońcy z pomocą detektywa Gordianusa uda się dotrzeć do prawdy i spowodować, by skorumpowany rzymski sąd uniewinnił oskarżonego? W roli adwokata występuje Cycero, późniejszy słynny rzymski orator tamtych czasów.

Część druga książki, czyli "Dom Westalek" składa się aż z dziewięciu opowieści. Stanowi ona również uzupełnienie całego cyklu „Roma sub rosa”. Autor pisze tu z werwą, uzupełniając całość autentycznymi postaciami i dodatkowo wplata w te historie wiele szczegółów z codziennego życia mieszkańców rzymskich prowincji.

Książkę mogę polecić wszystkim czytelnikom, którzy uwielbiają historię i związane z nią ciekawostki. Dla wszystkich wielbicieli tego typu powieści, jest to na pewno nie lada gratka.

W mojej subiektywnej ocenie autorowi udało się kapitalnie połączyć wątek historyczny z kryminalnym. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego dzieła. Z niecierpliwością czekam na następne.

Autor: Saylor Steven
Wydawca: Rebis Dom Wydawniczy
liczba stron: 666
Data premiery: 6 września 2011 r.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.