Facebook Google+ Twitter

Steven Sem-Sandberg - "Ravensbrück. O Milenie Jesenskiej"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-11-06 12:49

7 listopada o godzinie 18 w Krakowie w kawiarni Cheder, odbędzie się spotkanie autorskie ze Stevem Sem-Sandbergiem. Zostanie wówczas zaprezentowana najnowsza książka autora "Ravensbrück. O Milenie Jesenskiej".

Steve Sem-Sandberg "Biografia Mileny Jesenskiej" / Fot. okładka ksiązki Spotkanie z autorem najnowszej książki o Milenie Jesenskiej odbędzie się 7 listopada o godzinie 18 w kawiarni Cheder.

"Ravensbrück. O Milenie Jesenskiej" obezwładnia bezmiarem przeciwności, okrucieństwa i bólu, z jakimi Milena musiała się zmierzyć. Mimo takich przeżyć nigdy nie przestała walczyć o prawdę i ludzką wolność, nawet za drutami obozu w Ravensbrück. Książka Steva Sem-Sandberga ukazuje pełne dramatyzmu życie Jesenskiej, od nastoletnich lat spędzonych w Pradze, aż po ostatnie chwile w obozie koncentracyjnym Ravensbrück.

Steve Sem-Sandberg jest pisarzem, dziennikarzem i krytykiem literackim. Współpracuje z działem kultury "Svenska Dagbladet". Jest laureatem m.in. nagrody literackiej pisma "Aftonbladet" i nagrody im. Marina Sorescu przyznawanej przez Rumuński Instytut Kultury. W Polsce nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się jego powieść "Teresa".

Milena Jesenska (1896-1944) była wybitną dziennikarką, której teksty pokazywały kłamstwa komunistycznej propagandy i wojenne okrucieństwo nazistów. Została zapamiętana jako przyjaciółka i tłumaczka Franza Kafki. Pisane dla niej "Listy do Mileny" są jednym z najpiękniejszych dzieł epistolografii miłosnej w historii literatury.

Miejsce spotkania: Kraków; Cheder, ul. Józefa 36.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Sabor.
Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Czarne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.