Facebook Google+ Twitter

Sting będzie główną gwiazdą Life Festiwal Oświęcim 2013

Gwiazdą Life Festiwal Oświęcim 2013 będzie legendarny brytyjski Sting. Jako wielka osobowość muzyki rockowej, Sting wystąpi w koncercie finałowym oświęcimskiego festiwalu, 29 czerwca.

 / Fot. Wikimedia CommonsJego koncert ma być kontynuacją, cieszącej się ogromną popularnością wśród melomanów rocka, europejskiej trasy, "Back to Bass". Światowa osobowość muzyki rockowej, zagra w Oświęcimiu utwory solowe i repertuar współtworzonej i rozwijanej przez niego, legendarnej grupy muzycznej The Police, dla której komponował m.in. wielkie przeboje i grał w zespole na gitarze basowej.

Trzeba podkreślić, że Sting to nie tylko kompozytor i wokalista, ale i rzadki talent wyjątkowego wykonawcy muzyki, na wielu instrumentach, m.in. na gitarach: basowej, akustycznej i tradycyjnej oraz na lutni, mandolinie, kontrabasie, harmonijce ustnej, instrumentach klawiszowych, a także na saksofonie, klarnecie tureckim i perkusji.

W koncercie festiwalowym w Oświęcimiu będą towarzyszyć Stingowi: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, perkusista Vinnie Colaiuta, klawiszowiec David Sancious i skrzypek Peter Tickell oraz świetna wokalistka Jo Lawry – podaje portal rmf24.pl.

Godna uwagi wyjątkowość występu Stinga w Oświęcimiu – jak podkreśla serwis rmf24.pl - świadczy o tym, że brytyjski artysta przyjął po raz pierwszy w swojej długiej karierze, zaproszenie na polski festiwal. Dotychczas przyjeżdżał do Polski jedynie na odrębne i specjalnie organizowane koncerty. Tym razem, na jego decyzję występu na festiwalu, miało wpływ głównie pokojowe przesłanie Life Festiwal Oświęcim! Koncert Stinga na oświęcimskiej scenie, będzie jego pierwszym plenerowym występem, w ramach kontynuowanej trasy "Back to Bass".

Sting, a właściwie Gordon Matthew Sumner z Wallsend (rocznik 1951) – to popularny w świecie brytyjski artysta muzyk, kompozytor i wokalista, z tytułami, wyróżnieniami, nagrodami i prestiżowym odznaczeniem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Przez przeszło 30 lat, ta wielka gwiazda muzyki, niezmiennie zachwyca i mile zaskakuje swoją twórczością, która stała się jednocześnie prawdziwą inspiracją dla innych gwiazd. Fani jego talentu, do tej pory wielokrotnie mogli go podziwiać już w bardzo różnej i rozległej stylistyce – począwszy od rockowej aż po symfoniczną.

- Za każdym razem, kiedy słucham go, patrzę i myślę, że to jest taki facet, który ma wielki talent do pisania kapitalnych piosenek, ma nieprawdopodobny głos, jakiś trójwymiarowy, niesamowity głos - mówi piękna wokalistka Anna Maria Jopek, wielka fanka Stinga.

Wybitny muzyk rockowy, mimo swojego wieku, ciągle planuje kolejne nowe i niezwykłe projekty i ani myśli przechodzić na emeryturę. Pozostaje - jak zwykle przez lata –wyrazistym kompozytorem i instrumentalistą, a także wokalistą i aktorem oraz bardzo aktywnym i znanym działaczem społecznym, który mocno angażuje się w akcje humanitarne i działalność na rzecz ochrony praw człowieka oraz w szeroko pojęte zagadnienia ekologiczne.

Sting wspiera intensywnie sercem i finansowo, m.in. Fundację Ochrony Lasów Tropikalnych i Amnesty International – międzynarodową organizację, która ściśle współpracuje z polskim Life Festiwal Oświęcim. To właśnie – według organizatorów oświęcimskiego festiwalu - idea promowania i budowania "pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi dzięki muzyce", która stała się przesłaniem tego muzycznego wydarzenia, sprawiła, że Sting postanowił wziąć w nim udział.

Na swoją muzyczną trasę koncertową "Back to Bass" w 2012 roku, w której nie zabrakło miejsca również dla Warszawy (luty 2012 Sala Kongresowa) i Łodzi (listopad 2012 w Atlas Arenie), zaprosił wolontariuszy organizacji "Amnesty International", którzy troskliwie zbierali podpisy pod powszechną petycją bez granic, przeciwko zanieczyszczeniu ropą naftową Delty Nigru i drastycznym naruszeniom praw człowieka, m.in. w tym regionie Nigerii.

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Life Festiwal Oświęcim - dziennikarz muzyczny RMF FM, Darek Maciorek, przemyślał i opracował w detalach wydarzenie muzyczno-edukacyjne, niosące ze sobą szlachetne pokojowe przesłanie, które wyraźnie odróżnia się od innych imprez kulturalnych w Polsce. Life Festiwal Oświęcim 2013 będzie nie tylko imprezą muzyczną, ale także cyklicznym wydarzeniem edukacyjnym, z udziałem m.in. pokazów projekcji filmowych oraz dyskusji i warsztatów, a także wystawy zdjęć i innych inicjatywy związanych z ideami festiwalu.

Tegoroczna Life Festiwal Oświęcim, będzie już czwartą edycją tego festiwalu, który zaplanowano na cztery dni: 26-29 czerwca. Szczegóły dotyczące udziału w imprezie innych artystów, którzy wezmą udział i wystąpią na oświęcimskim festiwalu oraz eventów festiwalowych, przygotowanych przez organizatorów, mają ukazać się wkrótce.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Organizatorzy koncertu Life Festiwal Oświęcim 2013 zapowiedzieli, że od 22 stycznia uruchomiono już przedsprzedaż biletów na 29 czerwca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być na koncercie Stinga - bezcenne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.