Facebook Google+ Twitter

Sto lat dla Stowarzyszenia Sympatyków Sportu Żużlowego Skorpiony

Dokładnie rok temu, 1 marca 2007 roku, Fun Club Skorpiony przekształcił się w stowarzyszenie. To ludzie promujący sport żużlowy w Poznaniu i dbający o głośny i efektywny doping na torze na poznańskim Golęcinie. Czas na podsumowanie ich działalności.

Skorpiony siedzą na prostej przeciwległej - tam gdzie zawsze najgłośniej. / Fot. Małgorzata MrozekLudzie ze Stowarzyszenia zasiadają na prostej przeciwległej na golęcińskich trybunach. Troszczą się o oprawę rozgrywek. Propagują żużel w Poznaniu. Organizują imprezy charytatywne. Swoje urodziny będą mogli świętować na zbliżającym się Balu Sympatyków Sportu Żużlowego, który odbędzie się za tydzień w restauracji Powozownia. Ubiegły rok obfitował w różnego rodzaju imprezy, więc z pewnością należy do udanych.

Najbardziej namacalnym sukcesem jest to, co członkowie Stowarzyszenia SSSŻ Skorpiony pokazują na meczach. Dopingują żużlowców PSŻ Milion Team, nie pozostawiając w tyle za kibicami przybyłymi za drużyną będącą gościem spotkania. Przygotowują oprawy meczowe, które są widoczne zwłaszcza po spotkaniach zwycięskich
– m.in. pokazy fajerwerków, które są właśnie ich zasługą.

Piętrowy autobus z kibicami jeździł po Poznaniu przez dwie godziny. / Fot. www.skorpiony.orgPromocja sportu żużlowego, który jest jednym z założeń organizacji, odbywa się przez udział w lokalnych festynach oraz organizację spotkań z żużlowcami. Skorpiony pojawiły się nie tylko na Dniach Pyrlandii, ale też na Dniach Grodu Przemysława, czy na Rodzinnym Festynie Parafialnym u Boromeusza. Ostatnia taka promocja miała miejsce 10 lutego w Cinema City w Centrum Handlowym Plaza. Większości tych imprez towarzyszy Piotr Dziatkowiak – junior PSŻ. Przybyłe na festyny dzieci mogą zadawać mu pytania, sfotografować się z nim, czy poprosić o autograf.

Skorpiony w poznańskim zabytkowym tramwaju. / Fot. www.skorpiony.orgStowarzyszenie znajduje także zaskakujące sposoby na swoją działalność. Przykłady? 26 maja ubiegłego roku, ulicami Poznania przejechał zabytkowy tramwaj z kibicami czarno-żółtych. Kilka miesięcy później, 20 października, z "bimby" przesiedli się do piętrowego autobusu angielskiego, obklejonego plakatami i flagami w barwach klubowych. Ponadto, członkowie Stowarzyszenia rywalizują na turniejach halowej piłki nożnej m.in. ze Stowarzyszeniem Kibiców KKS Lech Poznań Wiara Lecha oraz Stowarzyszeniem Kibiców Warty Poznań Warciarze.

Na ręce Macieja Frankiewicza złożyli list z prośbą o wsparcie "czarnego sportu". / Fot. www.skorpiony.orgSkorpiony mają na swoim koncie także takie zasługi, jak zorganizowanie akcji "Wesołe Święta" w Domu Dziecka w Kobylnicy, czy wystawienie klubowych przedmiotów na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla dzieci z Domu Dziecka zebrano 3430 zł oraz rzeczowe upominki. Za zebrane pieniądze kupiono świąteczne podarki dla 37 podopiecznych.

Co można uznać za największy sukces minionego roku? W moim mniemaniu jest to wpływ, jaki wywarł list z prośbą o wsparcie poznańskiej drużyny i stadionu, przekazany na ręce zastępcy prezydenta miasta Poznania, Macieja Frankiewicza, z podpisami w liczbie ponad 8 tysięcy. Dzięki niemu w budżecie miasta tego roku znajdą się pieniądze nie tylko na KKS Lech Poznań, ale też na PSŻ Milion Team Poznań, w wysokości 500 tys. złotych.

Za doping na Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu otrzymali nagrodę. / Fot. www.skorpiony.orgUznanie należy się także za zdobycie nagrody za najlepiej zorganizowaną grupę kibiców podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się 15 sierpnia we Wrocławiu, przyznanej przez Wrocławskie Towarzystwo Sportowe. Choć Stowarzyszenie wywiązało się z założeń statusowych, w protokole kontroli Komisji Rewizyjnej w składzie: Piotr Kazimierski (przewodniczący), Eugeniusz Manikowski (I członek), Paweł Kaczmarek (II członek), można wyczytać, że aktywność adeptów i członków nie jest zadowalająca. Nie ma wątpliwości, co do słów prezesa Tomasza D. Klichowicza: – Na pewno nie raz zaskoczymy kibiców swoimi pomysłami, by propagować żużel w Poznaniu. Jednakże oprócz życzeń dalszych sukcesów i zwykłego "sto lat", warto chyba powiedzieć – członkowie, do boju!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jeżdzijcie tak dalej chłopaki.Powodzenia.
Oglądam Was od trzech lat i jestem pod wrażeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sto lat od zagorzałej fanki Skorpionów:)))

Gosiu ogromny plus za artykuł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał. To jest to czego szukam na w24: wiadomości lokalne, pozbawione polityki. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W takim razie jest jakaś szansa, że się zobaczymy na meczu w Poznaniu i Gdańsku;) Ja kibicuje GKS Wybrzeże :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel - na mecze jeździłam jeszcze w szkole podstawowej - ale wtedy jeszcze do Gniezna :) Teraz mogę kibicować Poznaniowi :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) oczywiście,
to co najlepsze w żużlu - Atmosfera meczu, którą tworzą kibice wraz z zawodnikami,

trochę mi smutno bo Polonia Bydgoszcz nie będzie w ekstralige, pierwszy spadek do niższej ligi w całej historii zespołu :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.03.2008 20:45

Dziękujemy !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniany plusik. I życzliwy uśmieszek :)dla kobiety, która pisze o czarnym sporcie. Super :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No w tym sezonie będą mogli się zaprezentować w Polsacie Sport :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.