Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10747 miejsce

"Sto lat!" - śpiewano Ryszardowi Rynkowskiemu w Sali Kongresowej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-10-25 07:38

W niedzielę, 23 października, w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie, odbył się uroczysty koncert Ryszarda Rynkowskiego. Wspólnie z publicznością, która wypełniła salę widowiskową do ostatniego miejsca, świętował swoje 60. urodziny.

Ryszard Rynkowski / Fot. Hanna Prus

"A gdy jest naprawdę źle. Pod dach przyjaciół się schowaj..."Ryszard Rynkowski - jeden z najpopularniejszych i najprzystojniejszych polskich piosenkarzy, kompozytor i pianista, obdarzony znakomitym głosem, od początku swojej działalności ma wielu fanów. Nie dziwi zatem fakt, że Sala Kongresowa 23 października wypełniona była po brzegi.

Tego wieczoru wykonał największe przeboje w odświeżonych aranżacjach. Spotkanie rozpoczął piosenką
"A gdyby tak" (znaną z czasów, gdy występował jeszcze z grupą VOX), napisaną przez Marka Stolarskiego i bardzo bliską artyście.

Nie mogło również zabraknąć takich popularnych i lubianych przez wszystkich hitów jak "Za młodzi, za starzy", "Urodziny", "Blues dla tych, co nie tracą ducha", "Dary losu", "Bananowy song", "Dziewczyny lubią brąz", "Życie jest nowelą", "Jestem z kamienia","Szczęśliwej drogi już czas", "Jedzie pociąg z daleka", "Śpiewająco" czy "Natalie", którą kiedyś dla swojej córeczki skomponował Krzysztof Klenczon, a słowa napisał Janusz Kondratowicz.

Słuchając tych wszystkich piosenek, odnosiło się wrażenie, że Ryszard Rynkowski nie tylko je wykonywał, ale sugestywnie opowiadał o życiu najbliższych i swoich uczuciach do innych ludzi. Każdy utwór przyjmowany był burzliwymi oklaskami. Wiele osób tańczyło w rytm muzyki i śpiewało razem z artystą. Wszystko to działo się w atmosferze stworzonej przez umiejętnie zaaranżowaną przestrzeń, wykreowaną przez grę kolorowych świateł (które w przeciwieństwie do innych koncertów nie "biły po oczach", były dyskretne i właściwie dobrane). Harmonii tej dopełniały odpowiednie proporcje poszerzonego składu orkiestry i wokalu piosenkarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

magnatex
  • magnatex
  • 28.10.2011 22:54

Też byłem na tym koncercie, i również potwierdzam że Ryszard Rynkowski jest klasą samą dla siebie. Koncert zorganizowany i przeprowadzony był po prostu świetnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też sympatycznie zazdroszczę twojej obeccności na koncercie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozazdrościć... Ale tak sympatycznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
8217
  • 8217
  • 25.10.2011 21:47

Ja mam 60 lat, ty masz 60 lat... przed nami całe życie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, jest rewelacyjny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem na koncercie Ryszarda Rynkowskiego i muszę przyznać, że na żywo śpiewa rewelacyjnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.