Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16279 miejsce

Sto tysięcy książek dla polskich bibliotek

Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna „Czas na czytanie. Książka wzbogaca”. Wydawnictwo Świat Książki przekaże polskim bibliotekom książki o wartości ponad 4 milionów złotych.

 / Fot. www.czasnaczytanie.plDzięki zaangażowaniu organizatorów akcji do kilku tysięcy bibliotek w całej Polsce trafi ponad sto tysięcy książek, przekazanych przez wydawnictwo Świat Książki. Ze względu na bardzo niski wskaźnik czytelnictwa w Polsce głównym celem akcji jest promocja słowa pisanego, a także popularyzacja literatury poprzez umożliwienie jak największej liczbie osób dostępu do atrakcyjnych pozycji książkowych.

Poprzez prowadzoną akcję organizatorzy liczą również na zainteresowanie literaturą szczególnie młodych ludzi. Dzięki akcji poprawi się także jakość pozycji dostępnych w bibliotekach publicznych. Na co dzień biblioteki borykają się z problemami finansowymi, uniemożliwiającymi wzbogacenie zbiorów.

Biblioteki zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłosić się poprzez rejestrację na stronie internetowej projektu czasnaczytanie.pl. Tam też dokonają wyboru interesujących ich tytułów. Książki zostaną dostarczone do wszystkich bibliotek bezpłatnie, dzięki uprzejmości partnerów logistycznych akcji.

Akcja „Czas na Czytanie. Książka wzbogaca.” będzie trwała do końca września 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.