Facebook Google+ Twitter

Sto tysięcy rodzin bez prądu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 07:31

Atak zimy pozbawił prądu ponad sto dziesięć tysięcy rodzin - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najgorzej jest w województwach opolskim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

Jerzy Krystkiewicz z Centrum powiedział, że sytuacja powoli się poprawia, a służby energetyczne na bieżąco przywracają dostawy prądu.

Pomimo intensywnych opadów śniegu wszystkie autostrady i drogi krajowe zarządzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad są przejezdne. Na wielu trasach występują utrudnienia, jest ślisko i zalega błoto pośniegowe. Pracują piaskarki i solarki.

Trudne warunki panują na kolei, szczególnie w rejonie Krakowa, Częstochowy i Kielc. Marznące opady deszczu powodują oblodzenia trakcji elektrycznych, co zmusza Polskie Koleje Państwowe do korzystania z lokomotyw spalinowych. Na głównej magistrali Kraków-Warszawa opóźnienia pociągów sięgają kilku godzin.

W najbliższym czasie pogoda raczej się nie poprawi. Synoptycy zapowiadają opady marznącego deszczu i śniegu. Od jutra nad Polskę ma nadejść fala mrozów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.