Facebook Google+ Twitter

STO umacnia swoje korzenie

W dniu 15 stycznia br. został zakończony projekt „W szkolnych samorządach i szkolnych drużynach harcerskich rosną obywatele”. Projekt był komponentem programu MEN „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.

Szkoły STO mają zwykle bardzo bogatą ofertę edukacyjną, ale czasami możemy zaobserwować w nich zbyt małe zaangażowanie uczniów w samodzielne działania na rzecz szkoły, społeczności lokalnej czy uczniów innych szkół, małą aktywność samorządów szkolnych oraz niewielką liczbę szkolnych drużyn harcerskich.

Dla STO, organizacji wyrosłej z obywatelskich korzeni, jest to bardzo niepokojące.

Czyżby dzieci obywateli, założycieli szkół, rosły na starannie wykształconych egocentryków, niezdolnych do współpracy w ramach działań na rzecz dobra wspólnego?Logo projektu / Fot. STO

Próbując przeciwdziałać temu zjawisku, opracowano kilka programów finansowanych, zarówno ze środków własnych, jak i zewnętrznych. Podejmowano też działania w kierunku ożywienia ruchu harcerskiego.
Zrealizowany projekt "W szkolnych samorządach i drużynach harcerskich rosną obywatele" obejmował działania, które powinny być przyczynkiem do zmiany. Niski poziom aktywności obywatelskiej oraz słaba pozycja samodzielnych działań młodzieży w życiu szkoły nie przystoi szkołom.

Zasięg projektu

Projekt został zrealizowany w dwudziestu szkołach STO w dziewięciu województwach. W sumie projekt bezpośrednio zaangażował w działania około 2 000 uczniów szkół: podstawowych, gimnazjów i liceów oraz dwudziestu nauczycieli.
Szkoły, uczestniczące w projekcie, musiały napisać własny projekt działań samorządu lub drużyny harcerskiej na ostatnie dwa miesiące 2008 roku. Projekty, które otrzymały środki finansowe na swoje działania, zostały wyłonione przez powołaną przez kierownictwo projektu Komisję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.