Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

938 miejsce

Stoch do Willingen po zwycięstwo?

Już w najbliższy weekend Kamil Stoch uda się do niemieckiego Willingen na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czy lider klasyfikacji generalnej utrzyma doskonałą passę i po raz kolejny wygra konkurs?

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Kamil_Stoch_in_2014#/media/File:FIS_Sommer_Grand_Prix_2014_-_20140809_-_Kamil_Stoch_2.jpg / Fot. Clément Bucco-Lechathttps://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Kamil_Stoch_in_2014#/media/File:FIS_Sommer_Grand_Prix_2014_-_20140809_-_Kamil_Stoch_2.jpg / Fot. Clément Bucco-Lechathttps://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Kamil_Stoch_in_2014#/media/File:FIS_Sommer_Grand_Prix_2014_-_20140809_-_Kamil_Stoch_2.jpg / Fot. Clément Bucco-Lechathttps://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Kamil_Stoch_in_2014#/media/File:FIS_Sommer_Grand_Prix_2014_-_20140809_-_Kamil_Stoch_2.jpg / Fot. Clément Bucco-LechatKolejny przystanek dla skoczków narciarskich to niemieckie Willingen i skocznia Mühlenkopfschanze o punkcie kontrukcyjnym 130 metrów. Czy Kamil Stoch utrzyma doskonałą passę po Turnieju Czterech Skoczni i polskich konkursach? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższy weekend.

Na piątek zaplanowano kwalifikacje do niedzielnego konkursu, natomiast w sobotę zaplanowano konkurs drużynowy. Do Willingen trener Stefan Horngacher zabierze sześciu skoczków. Oprócz Kamila Stocha i Piotra Żyły zobaczymy także Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jana Ziobro.

Ten sezon dla polskich zawodników jest bardzo udany. Aż trójka z nich jest uplasowana w czołowej "10" Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata przez co nie muszą się kwalifikować. Żółta koszulka należy do Kamila, który w ostatnich czterech konkursach z rzędu jest niepokonany. Czy tym razem także stanie na najwyższym stopniu podium? Rok temu w niemieckim Willingen triumfował Peter Prevc.

O tym, ze Willingen jest szczęśliwe dla Polaków świadczy sezon 2014/2015 kiedy w jednym z konkursów wygrał Kamil Stoch a rok wcześniej wygrywał dwa konkursy. Na skoczni Mühlenkopfschanze zwyciężał takze Adam Małysz.

Wiele emocji z pewnością kibicom dostarczy konkurs drużynowy. To nasz zespół obecnie prowadzi w klasyfikacji narodów co nigdy wcześniej się nie zdarzyło. W Zakopanem przegraliśmy tylko z reprezentacją Niemiec. Jak będzie tym razem czy uda nam się zrewanżować rywalom? Początek zawodów w sobotę o godzinie 16:05. Konkurs indywidualny w niedzielę o 15:05, natomiast kwalifikacje w piątek o godzinie 18:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.