Stoch drugi w Wiśle! Do zwycięstwa zabrałko 0,9 pkt!

Pierwszy konkurs Pucharu Świata okazał się udany dla polskich skoczków. Na skoczni im. Adama Małysza Kamil Stoch zajął 2. miejsce, drugi z Polaków - Jan Ziobro wylądował z 6. lokatą. Konkurs wygrał Niemiec Andreas Wellinger.

/ Fot. PAP/EPAStoch w pierwszym skoku osiągnął odległość 134,5 m, ale lądowanie na dwie nogi sprawiło, że otrzymał gorsze noty od sędziów. W drugiej serii lider polskich skoczków poszybował na 132. metr, co zapewniło mu drugie miejsce na podium. Zwycięzca Andreas Willinger osiągnął: 127 i 128,5 m., ale dzięki punktom za warunki atmosferyczne udało mu się wyprzedzić Polaka. Trzeci stopień podium zajął triumfator Konkursu Czterech Skoczni - Niemiec Thomas Diethard(132,5 m. i 128,5 m.).
Jan Ziobro skokami na 133 i 126 m. zapewnił sobie 6. miejsce

Od początku był to dla Polaków wyjątkowy turniej, gdyż wystartowała w nim rekordowa liczba 10 polskich skoczków. Ostatecznie do rundy finałowej zakwalifikowało się 7 z nich. O pierwszą dziesiątkę otarł się ostatecznie 12. Piotr Żyła (126 i 130 m.) Reszta Polaków zajęła następujące miejsca: Klemens Murańka 18.(126,5. 119,5 m.), Krzysztof Biegun 20. (127,5 i 119 m.), 23. Maciej Kot (124 i 118,5 m.), 28. Dawid Kubacki (124 i 114,5 m.).

Do finałowego konkursu nie zakwalifikowali się: Aleksander Zniszczoł (117 m.), Stefan Hula (114 m.) i Bartłomiej Kłusek (109 m.)

W pierwszej serii prawie doszło do pobicia rekordu skoczni, jednak Słoweniec Peter Prevc podparł skok na 140,5 m.

Dzięki swojej lokacie Stoch powiększył przewagę nad rywalami w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Drugi w stawce Gregor Schlirenzauer traci do niego 59 pkt. Austriak po skokach na 132. i 125. m. ukończył konkurs na 8. pozycji.