Facebook Google+ Twitter

Stoch najlepszy w Willingen! Świetny występ Słoweńców

Kamil Stoch zwyciężył w konkursie zaliczanym do Pucharu Świata, który odbył się w Willingen. Polak wyprzedził Severina Freunda i Jerneja Damjana. Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce znalazło się czterech reprezentantów Słowenii.

 / Fot. EPA/UWE ZUCCHIW pierwszej części konkursu jedynie Kamil Stoch potwierdził swoje medalowe aspirację na igrzyskach olimpijskich. Polak skoczył na odległość 139 metrów co dało mu drugie miejsce. Lepszy był jedynie Jurij Tepes, który wylądował na 152 metrze, czym zapewnił sobie sporą przewagę nad Polakiem. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmował wiecznie młody Noriaki Kasai.

Z pozostałych udany skok zanotował Maciej Kot. 22-letni zawodnik pofrunął na odległość 143 metrów, czym zapewnił sobie dobrą pozycję wyjściową przed drugą serią. Jan Ziobro oddał skok na 137,5 metra, natomiast Piotr Żyła wylądował dwa metry bliżej. Do serii finałowej nie zakwalifikował się Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 128 metrów i Stefan Hula, którego wynik to 132 metry.

Druga seria była niezwykle emocjonująca. Znakomicie spisał się Robert Kranjec, który oddał fantastyczny skok na odległość 150 metrów, dzięki czemu wyprzedził m.in. lidera klasyfikacji Pucharu Świata, Petera Prevca. Słoweńca wyprzedził dopiero jego rodak, Jernej Damjan. Przez chwilę mieliśmy więc trzech reprezentantów Słowenii w pierwszej trójce. Pogodził ich dopiero Severin Freund, który skoczył na 147,5 metra. Noriaki Kasai nie dotrzymał kroku rywalom i skokiem na 140 metrów stracił szansę na miejsce w pierwszej trójce. Klasę pokazał za to Kamil Stoch. Polak długo szybował w powietrzu i jego narty zetknęły się z podłożem dopiero na 145 metrze, dzięki czemu został liderem. Presji nie wytrzymał Tepes, który wylądował zaledwie na odległości 137 metrów, co dało mu jedynie 6. pozycję.

Maciej Kot nie zdołał utrzymać wysokiej pozycji. Jego skok na 134 metry pozwolił mu zająć 20. miejsce. Tuż za nim uplasowali się Jan Ziobro i Piotr Żyła.

1. KAMIL STOCH (POLSKA)
2. SEVERIN FREUND (NIEMCY)
3. JERNEJ DAMJAN (SŁOWENIA)
4. Noriaki Kasai (JAPONIA)
5. Robert Kranjec (SŁOWENIA)
6. Jurij Tepes (SŁOWENIA)
7. Peter Prevc (SŁOWENIA)
8. Andreas Welinger (NIEMCY)
9. Daiki Ito (JAPONIA)
10. Thomas Diethart (AUSTRIA)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawa dla Kamila. Tak trzymaj. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.