Facebook Google+ Twitter

Stocznie. UE o programie restrukturyzacji

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-05 07:26

Polski rząd wysłał do Brukseli plany restrukturyzacyjne polskich stoczni. Na ich podstawie KE stwierdzi, czy finansowe wsparcie z polskiego budżetu dla stoczni - Gdynia, Gdańsk i Szczecin, zostało udzielone zgodnie z unijnymi regułami.

Plan restrukturyzacji trafił w poniedziałek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który z kolei wysyła go do Brukseli. Faktycznie więc na biurkach unijnych urzędników dokument znajdzie się w najbliższych godzinach.

Komisja Europejska chce informacji m.in. o wysokości pomocy publicznej, której rząd udzielił i którą zamierza przyznać w przyszłości oraz o wiążących ofertach od inwestorów.
Plany są niezbędne dla zatwierdzenia pomocy publicznej, z jakiej korzystały stocznie. Warunkiem zatwierdzenia tej pomocy jest też ich prywatyzacja. Zarówno stocznie w Gdańsku, jak i w Gdyni mają potencjalnych inwestorów. O Stocznię Gdynia ubiegają się ukraiński Donbas i izraelski armator Rami Ungar, o gdańską natomiast Rami Ungar, niemiecki armator Alpha Ship i grecki Athenian Sea Carriers.

W zamian za uznanie pomocy publicznej za legalną polskie stocznie czeka karna rekompensata. Będą musiały ograniczyć moce produkcyjne lub np. zrezygnować z budowy pewnych typów statków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.