Facebook Google+ Twitter

Stocznie w Gdyni i Szczecinie upadną

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-02 09:32

Komisja Europejska chce uratować tylko Stocznię Gdańską. Komisarze w Brukseli czekają na program restrukturyzacyjny tylko dla tej firmy.

Ogłoszenia upadłości stoczni to problem dla całego budzetu państwa. / Fot. Tomasz Bołt/PolskaProgramy dla Szczecina i Gdyni zostaną odrzucone. Taka decyzja już praktycznie zapadła - nieoficjalnie mówią unijni urzędnicy.

Stocznia w Gdańsku, której właścicielem jest ISD Polska, ma dostać zielone światło, ponieważ jest najmniejsza i już prywatna. - Jeżeli będzie taka decyzja, jesteśmy gotowi negocjować plan restrukturyzacji stoczni - zapewnia Jacek Łęski, rzecznik ISD Polska.

Plan opracowany na początku tego roku przewiduje zainwestowanie w stocznię 700 mln zł w ciągu trzech lat. W Gdańsku oprócz statków powstawałyby konstrukcje stalowe i wieże do siłowni wiatrowych.

Co ze stoczniami w Gdyni i Szczecinie? Unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes negatywnie zaopiniowała programy przygotowane dla tych stoczni przez inwestorów. Minister skarbu Aleksander Grad chce od komisarz Kroes wyjaśnień na piśmie, dlaczego opinia jest negatywna. - Chcemy wyjaśnienia otrzymać do piątku - powiedział Grad.

Wyjaśnień i analizy planów dla stoczni zrobionej przez niezależnych ekspertów, czego chce Grad, jednak nie będzie. - Komisja przedstawi na piśmie swoją decyzję, która będzie ostateczna - powiedział Jonathan Todd, rzecznik Komisji Europejskiej ds. konkurencji.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.