Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy będą protestować w boronie miejsc pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 17:54

W obronie miejsc pracy 18 września na ulice Szczecina wyjdą manifestować związkowcy z tamtejszej Stoczni.

Będą ich wspierać pracownicy Zakładów Chemicznych Police, które stoją na krawędzi bankructwa, a także załoga Enei, która chce uniknąć tak zwanej dzikiej prywatyzacji bez zabezpieczeń socjalnych. Manifestację ma zorganizować Solidarność, która namawia do udziału inne centrale związkowe.

Związkowcy z Solidarności chcą odwołania Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada, który nie potrafił sprywatyzować stoczni, domagają się także aby rozliczyć rządową Agencję Rozwoju Przemysłu, do której należy stocznia w Szczecinie.

Związkowcy myślą o usamorządowieniu zakładu i włączeniu się miasta Szczecin w pomoc dla stoczni m.in. poprzez utworzenie na jej terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Przewodniczący Solidarności na Pomorzu Zachodnim Mieczysław Jurek mówi, że manifestacja to reakcja na brak rozmów z rządem w sprawie stoczni. "To rząd nas do tego zmusza" - podkreśla związkowiec. Z kolei przewodniczący stoczniowej Solidarności Krzysztof Fidura powiedział, że stoczniowcy niedługo znajdą się bez środków do życia. Jak dodaje, przedłużenie działania specustawy musi być połączone z zabezpieczeniami społecznymi.

Bardzo trudna jest także sytuacja w Zakładach Chemicznych Police, gdzie produkcja powoli zamiera - mówi przewodniczący zakładowej Solidarności Krzysztof Zieliński. Jak wyjaśnia, około jedna trzecia instalacji ma tam być wyłączona z eksploatacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.