Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy będą protestować w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 08:22

Pod budynkiem Komisji Europejskiej w Brukseli odbędzie się demonstracja stoczniowców. W proteście weźmie udział trzystu pracowników zakładów ze Szczecina i Gdyni.

To już trzecia wizyta szczecińskich stoczniowców w Brukseli. Demonstracja rozpocznie się o godzinie 11 i według zapowiedzi stoczniowców - potrwa do godziny 13.

Unijnym urzędnikom nie spodobały się plany restrukturyzacyjne przygotowane przez polski rząd. Stocznia w Szczecinie stoi na skraju upadłości. Związkowcy zapowiedzieli, że zrobią wszystko, żeby do tego nie doszło.

Unijna komisarz do spraw konkurencji Nellie Kroes powiedziała, że Bruksela czeka na ruch rządu polskiego. Stoczniowcy z kolei twierdzą, że rząd nie przedstawił do tej pory żadnego planu ratunkowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

1) od początku było jasne że pomoc państwa i jej forma jest niedozwoloną praktyką, zagrożoną karą
2) zarówno polski rząd jak i stocznie były tego świadome a mimo dokonały naruszenia przepisów UE
Zatem, w czym problem? Do kogo pretensje, na co łzy i protesty? Pretensje proszę kierować do rządu RP i tych włodarzy stoczni, którzy myśleli że się uda. Sami sobie zrobili krzywdę a teraz skamlą.
Jeżeli podmiot gospodarczy nie może funkcjonować, bo grozi mu upadek, to znaczy że jest albo źle zarządzany albo nie dysponuje odpowiednim kapitałem do profilu swojej działalności.
Niestety, Polacy muszą się przyzwyczaić do tego, że nie można mieć wszystkich gałęzi przemysłu oraz medycyny, kultury i sztuki jeśli nie ma się odpowiedniego kapitału. Wszelkie próby dziadowskich oszczędności zakończą się w najlepszym przypadku fiskiem i upadkiem firmy, a w najgorszym - w przypadku szpitali, eksperymentami na pacjentach rodem z obozów koncentracyjnych, narażaniem ich życia i zdrowia. Co musi się jeszcze wydarzyć, by Polak to wreszcie pojął? Czy zamknięcie stoczni wystarczy? Obawiam się że nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.