Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy pojadą do Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-27 07:58

Sześć autokarów z działaczami stoczniowych związków zawodowych wyruszy dzisiaj do Brukseli. To już trzeci taki wyjazd w tym roku. Pracownicy stoczni pod budynkiem Komisji Europejskiej znowu będą demonstrować w obronie zagrożonego upadłością zakładu.

Mieczysław Jurek, szef zachodniopomorskiej "Solidarności" powiedział, że warto było jeździć do Brukseli, bo przynajmniej związkowcy dowiedzieli się, co tak naprawdę działo się z prywatyzacją stoczni. Rząd, jak podkreślił, nie informował stoczniowców o sytuacji.

Mieczysław Jurek zaznaczył, że mimo zapowiedzi premiera Tuska, zagraniczni szefowie rządów podczas ostatniego unijnego szczytu nie deklarowali pomocy dla stoczni. Poza tym stoczniowców bardzo zaniepokoiły słowa komisarz do spraw konkurencji Nellie Kroes, które - jego zdaniem - wskazują, że los załogi jest jej obojętny

Związkowcy mają przygotowaną petycję dla komisarz Kroes, nie będą jej jednak wręczać osobiście, tylko poprzez dyplomatów. Zdaniem Jurka stoczniowcy nie mają już o czym rozmawiać z panią komisarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.