Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy przyjadą do Warszawy na manifestację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 16:40

350 stoczniowców ze Stoczni Gdańsk przygotowuje się do manifestacji w Warszawie. Jutro o godz. 6 rano do stolicy wyruszy siedem autokarów ze związkowcami wszystkich organizacji działających w stoczni.

Przede wszystkim, stoczniowcy będą domagać się wyjaśnienia sprawy wysokści pomocy publicznej, jaką gdański zakład otrzymał po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Obecnie wymieniana jest kwota kilka razy wyższa niż ta, o której mówiono przed prywatyzacją stoczni.

Stoczniowcy sprzeciwiają się też zamknięciu pochylni w Gdańsku w zamian za zwolnienie ze zwrotu pomocy publicznej. Nie zgadzają się też na przejęcie stoczni Gdynia. Jak wyjaśniał wiceprzewodniczący stoczniowej "Solidarności", Karol Guzikiewicz, zamknięcie pochylni ograniczyłoby produkcję do wytwarzania wyłącznie elementów statków. W takiej sytuacji w obydwu stoczniach pracę straciłoby blisko dwa tysiące osób.
O ewentualnym utworzeniu w Trójmieście jednej wspólnej stoczni na razie toczą się rozmowy w Ministerstwie Skarbu. Związkowcy między innymi w tej sprawie napisali już listy: do premiera Donalda Tuska oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Związkowcy rozpoczną swoją pikietę najprawdopodobniej przed Ministerstwem Skarbu. Do spotkania z szefem resortu, Aleksandrem Gradem raczej nie dojdzie, bo zapowiedział, że jutro będzie w Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.