Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy spotkali się z autorami książki o Wałęsie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-10 20:10

Dawni działacze Solidarności, uczestnicy stanu wojennego i sierpniowych strajków w Stoczni Gdańskiej spotkali się z historykami Sławomirem Cenckiewiczem i Piotrem Gontarczykiem, autorami książki o Lechu Wałęsie. Dyskusja w gdańskiej siedzibie Solidarności miała burzliwy przebieg.

Dawni współpracownicy Lecha Wałęsy, którzy zabierali głos podczas spotkania, nadal mają żal do byłego prezydenta, że wszystkie zasługi przypisał sobie, zapominając o kolegach ze związku i ze stoczni. Według nich Lech Wałęsa nie obalił komunizmu sam, uczyniła to zorganizowana grupa solidarnych ludzi, którzy zapłacili za to najwyższą cenę.

Sławomir Cenckiewicz, jeden z autorów książki, powiedział, że takie spotkania jak to w Gdańsku są dla niego szczególnie cenne. Są to opinie ludzi, którzy tworzyli historię i próbują ją zrozumieć Cenckiewicz oświadczył, że nie otrzymał żadnego wezwania do sądu w sprawie swojej publikacji. Groźby byłego prezydenta, że wytoczy historykom proces o zniesławienie pozostały bez echa.

Sławomir Cenckiewicz pracuje teraz nad biografią dawnej działaczki Solidarności Anny Walentynowicz, której nie było dziś na spotkaniu. Rozpoczyna też pracę nad publikacją o niszczeniu akt Służby Bezpieczeństwa w latach 89 -90. Gdański IPN opracowuje natomiast książkę o stanie wojennym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.