Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy wręczą premierowi... trumnę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 08:27

Trumnę, która ma symbolizować upadek przemysłu stoczniowego, zamierzają już dziś wręczyć premierowi w Warszawie działacze "Solidarności" Stoczni Gdynia.

Związkowcy mają nadzieję, że osobiste zaangażowanie premiera Tuska przyspieszy proces prywatyzacji firmy i uratuje stocznię. Opóźnienia oznaczają bowiem coraz większe zagrożenie upadłością, w podobnej sytuacji jest tez wiele innych spółek branży okrętowej. Związkowcy zamierzają też przekazać premierowi list otwarty z prośbą o interwencje. Dariusz Adamski, przewodniczący stoczniowej Solidarności mówił w Radiu Gdańsk, że pracownicy liczą na premiera, który wielokrotnie wskazywał, jak ważna jest prywatyzacja.
Według Dariusza Adamskiego, zgodnie z uchwałą sekcji krajowej przemysłu okręgowego, jeśli proces prywatyzacji branży stoczniowej będzie nadal opóźniany dojdzie do strajku generalnego w całym sektorze oraz w zakładach kooperujących. Zgodnie z programem restrukturyzacji Stocznia Gdynia ma trafić w ręce prywatnego inwestora, z którym obecnie toczą się negocjacje. Inwestorem jest spółka Amber należąca do właściciela Złomrexu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.