Facebook Google+ Twitter

Stoczniowcy zawiesili manifestację w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-08 15:57

Komitet Protestacyjny Stoczni Szczecińskiej zawiesił manifestację w Warszawie. Będzie natomiast pilnie przyglądał się sytuacji w Brukseli. Po raz kolejny nie będą pikietować w stolicy Belgii, ale grożą blokadą przejść granicznych na zachodniej granicy Polski.

Jutro członkowie Komitetu Protestacyjnego będą uczestniczyć w nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmowej Komisji Skarbu. Mają tam przypomnieć posłom, że rząd obiecał finansowanie stoczni w Szczecinie do czasu prywatyzacji zakładu. Członkowie komitetu protestacyjnego ze Stoczni Szczecińskiej dobrze oceniają spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. Zapewnił on stoczniowców, że zdaje sobie sprawę, że prywatyzacja zakładu poprzez jego upadłość jest rozwiązaniem nie opłacalnym zarówno dla osób w nim zatrudnionych jak i dla rządu. Wiceprzewodniczący stoczniowej Solidarności Krzysztof Fidura relacjonując spotkanie dodał również, że Donald Tusk obiecał, że podczas wszystkich swoich zagranicznych spotkań będzie poruszać sprawę ratowania stoczni szczecińskiej.

Komitet Protestacyjny, które tworzą cztery największe centrale związkowe działające na terenie stoczni zapowiedział, że będzie lobbować w sprawie stoczni w Brukseli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.