Facebook Google+ Twitter

Stoisko targowe i degustacja - klucze do sukcesu w walce o klienta

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-05 11:50

W dobie silnej rywalizacji w zakresie promocji i sprzedaży produktów ogromną rolę odgrywają imprezy targowe i ekspozycje marketowe. Ich wspólnym celem jest zwiększenie sprzedaży i umocnienie pozycji marki na rynku.

Stoisko degustacyjne - klucz do sukcesu / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki

Stoiska mobilne - Klucz do sukcesu


Pomimo, że rezultatu akcji marketingowej dokładnie przewidzieć się nie da, to odpowiednio dobrana do imprezy pomoże osiągnąć zamierzony cel.

Do akcji promocyjnej wykorzystuje się stoiska targowe, które można podzielić na dwa rodzaje: stoiska w marketach (wysepki promocyjne, stoiska sklepowo – degustacyjne) oraz zabudowę wykonywaną na zamówienie. W przypadku pierwszej są to systemy mobilne, składane bardzo szybko do poręcznych toreb transportowych. Do tego typu systemów zalicza się: roll-upy, banery, trybunki, potykacze itp. To bardzo szeroka i popularna grupa systemów wystawienniczych, która zyskała sobie przychylność ogromnej rzeszy zwolenników.

Kształty tego typu stoisk mogą być różne zależnie od potrzeb zamawiającego. W chwili obecnej bardzo dobrze spełniają swoją rolę stoiska o kształcie owalnym z tzw. górnym toperem. Skutecznym zabiegiem jest umieszczenie symboli/grafiki kojarzącej sie np. z okresem świątecznym lub z oferowanym produktem i ewentualnym logo firmy. Podstawowym błędem jest szukanie zbyt skomplikowanych rozwiązań technicznych. Bywa, tak, że zaawansowane systemy wystawiennicze gubią przekaz skierowany do konsumenta, utrudniając dostęp do produktu itp.
Stoisko degustacyjne - klucz do sukcesu / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki

Zabudowa targowa – reklama skuteczna


W przeciwieństwie do niej zabudowa targowa wykonywana jest na zamówienie, a do jej montażu powoływana jest specjalna ekipa. Nie da się tej skomplikowanej układanki złożyć samemu tym bardziej bez narzędzi i przygotowanego wcześniej sprzętu.
Stoisko degustacyjne - klucz do sukcesu / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki

Takie stoiska często wyposażone są w najróżniejsze nowinki techniczne począwszy od ekranów ciekłokrystalicznych, laserów, pokazów multimedialnych, ruchomych makiet a nawet fontann. Wykorzystuje się tu najnowsze technologie z dziedziny światło i dźwięk. Przy realizacji tego typu projektów używa się najróżniejszych materiałów, począwszy od kartonu, po szkło, PCV, drewno, aluminium i metal.

Bardzo popularne są różnego rodzaju halogeny, dużą popularnością cieszą się diody LED, które przyciągają wzrok.

Dobrze dobrana muzyka uzupełnia całość tworząc doskonałą kompozycję. Wszystko to sprawia, że przenikanie tradycji w nowoczesność funkcjonuje bardzo wyraźnie. Są to zabiegi niezwykle kosztowne jednak przyjemne dla oka. Atmosfera stoiska jest niezwykle ważna. Należy pamiętać, że konsumenci stanowią zbiorowość silnie zróżnicowaną. Stwarza to konieczność agregacji zachowań, dokonywania pewnych uogólnień i uproszczeń. Umiar i złoty środek – to podstawowe kryteria, które powinny dyktować rodzaj i miejsce zastosowanego systemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.