Facebook Google+ Twitter

Stokłosa przesłuchany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 23:03

Do późnych godzin popołudniowych trwały w poznańskim sądzie przesłuchania świadkow w procesie byłego pilskiego senatora Henryka Stokłosy, oskarżonego między innymi o korupcję.

Sąd wezwał siedem osób, udało się przesłuchać pięć.

Zeznania złożyli między innymi naczelnik i radca prawny Urzędu Skarbowego w Pile. Świadkowie mówili o sprawie zaległości podatkowych Stokłosy z 1993 roku, które wynosiły ponad milion złotych. Pieniądze nie zostały wyegzekwowane od byłego senatora, bo sprawa została umorzona z powodu przedawnienia. Sąd i obrońcy usiłowali ustalić, dlaczego Urząd Skarbowy tak późno wszczął egzekucję zobowiązań podatkowych oskarżonego.

Andrzej J. wówczas kierownik działu rachunkowości, a obecnie naczelnik urzędu, powiedział, że każdą decyzję w sprawie Stokłosy musiał konsultować z główną księgową i naczelnikiem urzędu. Przy pierwszej próbie wszczęcia egzekucji dowiedział się, że Henryk Stokłosa złożył wniosek o rozłożenie zaległości na raty. W przypadku takiego wniosku wstrzymuje się postępowanie egzekucyjne - wyjaśniał świadek.

Dziś sąd wiele razy upominał zarówno obrońców, jak i prokuratora. Strony zarzucały sobie, że świadkom zadawane są pytania sugerujące odpowiedź lub wymagające od świadków interpretacji prawa.

Kolejna rozprawa jutro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.