Facebook Google+ Twitter

Stołeczna straż miejska wraca z fotoradarami. Sprawdź, gdzie będą kontrole

Straż miejska wraca na stołeczne ulice z fotoradarami. Na razie w sześciu miejscach. Służba będzie odbywać się rotacyjnie, gdyż tylko dwa radiowozy wyposażone są w mobilny fotoradar.

Jak na razie tylko dwa radiowozy są wyposażone w odpowiedni sprzęt. / Fot. Fot. Wistula, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Placbank52_DSC0396.JPG?uselang=pl Kontrola na dobre ruszyła dzisiaj rano. Mogli się o tym przekonać podróżujący przy ulicy Grochowskiej 295, a także w okolicy skrzyżowania ulic Sobieskiego i Beethovena, w kierunku centrum. Tam właśnie stanęły radiowozy z fotoradarami.

Oprócz wymienionych punktów, kontrole odbywać się będą także przy Połczyńskiej 82, Hynka 2, Ostrobramskiej 85 i Puławskiej 499 w kierunku centrum. Jak na razie tylko dwa radiowozy są wyposażone w odpowiedni sprzęt. Kontrole będą odbywały się rotacyjnie. "Upubliczniamy informacje, bo chcemy przeciwdziałać, a nie zaskakiwać" - tłumaczy Monika Niżniak, rzecznik straży miejskiej.

Jak podaje serwis TVN Warszawa pomiar prędkości będą odbywały się od godziny 8 do 20. Zatrzymywani mają być kierujący, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Miejsca, w których będą przeprowadzane kontrole muszą być odpowiednio oznakowane. Na to rozporządzenie ministerstwa infrastruktury, strażnicy czekali od 10 miesięcy.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I będzie to co na każdej polskiej trasie -hamowanie tuż przed fotoradarem, a potem na gaz żeby nadrobić...
Żeby fotoradary poprawiały bezpieczeństwo na drogach to ich działanie musiało by pokrywać 100% ulic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejsca już znane, to teraz nogi z gazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.