Facebook Google+ Twitter

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2011

20 marca 2011 roku planowane jest w Warszawie przeprowadzenie marszu, który ostatecznie ma się przyczynić do zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Przybądź razem z nami - zgodnie ze starą, słowiańską tradycją - utopić marzannę!

Marzanna niesiona przez dzieci. / Fot. Ratomir Wilkowski, R-K-P.prv.plSpecjalnie do tego celu powołany Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny przemarsz, spacer - rozpoczynający się pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły - zakończony utopieniem słomianej kukły symbolizującej zimę. Marszowi towarzyszyć ma kilka dodatkowych atrakcji, jak np. minigra miejska połączona z konkursem wiedzy o Warszawie, konkurs na najładniejszy i najciekawszy ludowy strój słowiański (wszystkich gorąco zachęcamy do przebrania się w taki strój lub w przypadku jego braku w inny, możliwie najbardziej kolorowy), czy pokaz siły wojów słowiańskich z bractw odtwórstwa historycznego...

Po przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również inscenizacja samego obrzędu powitania wiosny. Będziemy starali się przewidzieć, jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli się spodziewać jesienią. Bardziej szczegółowy program i opis marszu już niebawem na stronie organizatora: www.powitajwiosne.pl, przy czym już teraz można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Obecność mocno obowiązkowa! Marzanny w dłoń!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fotogaleria na W24: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy może w tradycyjny sposób przepędzić zimę i powitać wiosnę także u siebie... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zaproszenie. Żałuję, że Warszawa jest daleko:((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwoli uściślenia jeszcze... O 11.00 opanowana jest zbiórka i pierwsze atrakcje. Sam wymarsz ze Starego Miasta najprawdopodobniej nastąpi gdzieś po 12.00 (więc nawet jak ktoś zjawi się ciut po 11.00, to i tak będzie miał możliwość uczestniczenia we wspólnym, głównym marszu i topieniu marzanny)... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest na stronie (zbiórka o 11.00 pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście), ale pewnie będę jeszcze dokładniej informował bliżej terminu samego marszu... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram; tylko jeszcze bym umieścił komentarz o której i gdzie zbiórka czy zapisy do minigry poniżej artykułu, jak już będzie to ustalone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.