Facebook Google+ Twitter

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2012

18 marca 2012 roku zaplanowano w Warszawie marsz, który ma przyczynić się do szybszego zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Przybądź razem z nami - zgodnie ze starą, słowiańską tradycją - utopić marzannę!

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2011 / Fot. Ratomir Wilkowski, R-K-P.prv.plKalendarzowa wiosna wypada (w związku z rokiem przestępnym) 20 marca, ale już w najbliższą niedzielę (18 marca) Stołeczny Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny przemarsz, spacer - rozpoczynający się o godz. 13.00 pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły, gdzie następnie zostanie utopiona słomiana kukła symbolizująca zimę. W tym celu zaleca się zabrać ze sobą wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne (w tym szczególnie różnego rodzaju gwizdki, terkotki, grzechotki i klekotki), kolorowe kwiaty z krepiny, barwne wstążki i chorągiewki, transparenty z hasłami witającymi wiosnę.

Plakat Organizatora / Fot. Stołeczny Komitet Powitania WiosnyPo przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również inscenizacja samego obrzędu powitania wiosny. Organizatorzy będą starali się przewidzieć, jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli spodziewać się jesienią. Bardziej szczegółowy program i opis marszu dostępny jest na stronie organizatora: www.powitajwiosne.pl, przy czym już teraz można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!...

Zobacz fotogalerię z zeszłorocznego marszu w serwisie Wiadomości24.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny w TV:
http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski/wideo/18032012/6784905

http://www.youtube.com/watch?v=BTbZd32eE1s
http://www.youtu.be/XMABugbqrDc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.