Facebook Google+ Twitter

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2013

Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w połowie przyszłego tygodnia. Z tego względu 23 marca 2013 roku zaplanowano w Warszawie marsz, który ma przyczynić się do ostatecznego zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Czas najwyższy...

Wiosna / Fot. Lem, mat. organiztoraStołeczny Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny przemarsz, spacer - rozpoczynający się tuż po południu 23 marca, pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły, gdzie następnie zostanie utopiona słomiana kukła symbolizująca zimę. W tym celu zaleca się zabrać ze sobą wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne (w tym szczególnie różnego rodzaju gwizdki, terkotki, grzechotki i klekotki), kolorowe kwiaty z krepiny, barwne wstążki i chorągiewki, transparenty z hasłami witającymi wiosnę.

Po przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również inscenizacja samego obrzędu powitania wiosny. Organizatorzy będą starali się przewidzieć, jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli spodziewać się jesienią. Bardziej szczegółowy program i opis marszu dostępny jest na stronie organizatora: www.powitajwiosne.pl, przy czym już teraz można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!...

...A tak było rok temu:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Prognozy pogody nie przewidują wiosny w tym roku

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto zaraz mówi, że w sposób świecki? ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł . Życzę dobrej zabawy i skutecznego przegnania zimy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tradycja Marzanny świętowana w sposób świecki to przypuszczalnie przyszłość wszystkich XXI wiecznych religii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.