Facebook Google+ Twitter

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny rusza po raz kolejny 19 marca

Już jutro, czyli w najbliższą sobotę 19 marca 2016 r., rusza kolejny Stołeczny Marsz Powitania Wiosny. Ostatni dzień przemijającej zimy to najlepszy czas na wspólne jej przepędzenie.

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny, Warszawa 2013 r. / Fot. Ratomir Wilkowski, CC3.0 uznanie autorstwaJuż jutro, czyli w najbliższą sobotę 19 marca 2016 r., rusza kolejny Stołeczny Marsz Powitania Wiosny. W tym roku równonoc wiosenna, a tym samym pierwszy dzień wiosny, rozpoczyna się dokładnie 20 marca o godz. 05:30. Ostatnim dniem mijającej zimy jest więc 19 marca. I choć tę ostatnią zaliczyć można do tych raczej łagodniejszych, to zawsze warto postarać się aby na pewno odeszła i przypadkiem nie wróciła.

Trasa marszu / Fot. SMPWStołeczny Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny spacerowy przemarsz - rozpoczynający się w godzinach przedpołudniowych 19 marca, pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły, gdzie następnie zostanie utopiona słomiana kukła symbolizująca zimę. W tym celu zalecamy zabrać ze sobą wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne (w tym szczególnie różnego rodzaju gwizdki, terkotki, grzechotki i klekotki), kolorowe kwiaty z krepiny, barwne wstążki i chorągiewki oraz transparenty z hasłami witającymi wiosnę.

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny, Warszawa 2013 r. / Fot. Ratomir Wilkowski, CC3.0 uznanie autorstwaPo przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również krótka inscenizacja samego obrzędu powitania wiosny. Organizatorzy będą starali się przewidzieć jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli spodziewać na jesień.

Bardziej szczegółowy program i opis marszu dostępny jest na stronie organizatora, przy czym już teraz dołączyć można do facebook'owego wydarzenia.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!...

...A tak było kilka lat temu (rel. Kronika.WAW.PL):

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.