Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1872 miejsce

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny rusza po raz kolejny 20.03.17 r.

Już w poniedziałek, czyli 20 marca 2017 r. w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, rusza kolejny Stołeczny Marsz Powitania Wiosny. To najlepszy czas na wspólne przepędzenie zimy oraz miłe i beztroskie spędzenie czasu w Warszawie.

Ze strony wydarzenia: / Fot. Beata Kowalska, modelka: Klaudia SędekJuż w najbliższy poniedziałek, czyli 20 marca 2017 r., rusza kolejny Stołeczny Marsz Powitania Wiosny. Stołeczny Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny spacerowy przemarsz. Miejsce zbiórki, między godziną 11:00 a 12:00, tradycyjnie wyznaczono pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie. Zgodnie z planem marsz wyrusza równo w południe a kończy się nad brzegiem Wisły, gdzie następnie zostanie utopiona słomiana kukła symbolizująca zimę. W tym celu zalecamy zabrać ze sobą wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne (w tym szczególnie różnego rodzaju gwizdki, terkotki, grzechotki i klekotki), kolorowe kwiaty z krepiny, barwne wstążki i chorągiewki oraz transparenty z hasłami witającymi wiosnę.

Po przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również krótka inscenizacja samego obrzędu powitania wiosny. Organizatorzy będą starali się przewidzieć jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli spodziewać na jesień.

Bardziej szczegółowy program i opis marszu dostępny jest na stronie organizatora, przy czym już teraz dołączyć można do facebook'owego wydarzenia.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!...

...A tak było kilka lat temu (rel. Kronika.WAW.PL):

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzielni wojowie i piękne białogłowy odziani godnie , tak jak na Prasłowian przystało. A Marzena to z jakiegoś second hand-u , na dodatek o zgrozo orientalnego, chyba .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak już topić Marzenę, to topić na golasa. I bez tego w Wiśle "kupa" śmiecia pływa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.