Facebook Google+ Twitter

Stołeczny Ratusz zaczyna oszczędzać i rezygnuje z inwestycji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-24 07:34

Stołeczny Ratusz zdecydował się radykalnie ciąć wydatki na inwestycje. Z budżetu miasta wypada definitywnie Pałac Saski i tymczasowo most Krasińskiego. Nie będą budowane w ramach oszczędzania na most Północny i II linię metra - donosi "Życie Warszawy".


Według tej gazety w czwartek urzędnicy zaproponują Radzie Warszawy zaakceptowanie dużych zmian w wydatkach na inwestycje. W tym roku mają być mniejsze o 120 milinów złotych, a plan wieloletni, do 2012 roku, zostanie ścięty o ponad miliard! To cięcia w ramach "inwestycyjnego realizmu", o którym mówiła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, gdy po kolejnym przetargu okazało się, że droższe niż planowano, mają być: most Północny, II linia metra, oczyszczalnia ścieków Czajka, spalarnia, a prawdopodobnie także stadion Legii.

Najkosztowniejsza decyzja to rezygnacja z odbudowy Pałacu Saskiego, Bruehla i kamienic przy ulicy Królewskiej. W tym roku w budżecie zapisano na tę inwestycję 40 milionów złotych, do 2013 roku - ponad pół miliarda. Wypada prawie wszystko. Zostanie tylko tyle, ile potrzeba do zapłacenia za dotychczasowe prace przygotowawcze, i za to, co jest jeszcze do zrobienia na Placu Piłsudskiego.

Z wieloletniego planu wypadnie też sporo inwestycji drogowych. Główne to trasa i most Krasińskiego. Ich koszt to blisko 330 milionów złotych.

Więcej na ten temat - w "Życiu Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.