Facebook Google+ Twitter

Stolica: Trzynaście imprez plenerowych w ciągu dwóch miesięcy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 19:35

Trzynaście imprez plenerowych zaplanowano w Warszawie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wiosna w stolicy upłynie pod znakiem koncertów, wystaw, pokazów mody, parad, defilad wojskowych i prezentacji ujeżdżania koni.

Połowa z zaplanowanych na kwiecień i maj imprez odbędzie się na reprezentacyjnym deptaku Warszawy na Krakowskim Przedmieściu. Jak podkreśla dyrektor biura promocji miasta Katarzyna Ratajczyk, trwają prace nad czyszczeniem ulicy - żeby spacer w tych okolicach był jeszcze bardziej przyjemny.

Wszystkie imprezy mają charakter rodzinny, będą miały - jak zapewnia Katarzyna Ratajczyk - formę pikników.

23 kwietnia zostanie rozstrzygnięty konkurs na ciastko warszawskie, a już teraz można oglądać wystawę z okazji 50-lecia Kampinoskiego Parku Narodowego, będzie też noc muzeów oraz impreza hip-hopowa "Warsaw Challenge". Nie zabraknie też święta Wisły i pikniku naukowego Polskiego Radia (30 maja). Piknik Naukowy to impreza, która każdego roku przyciąga ponad 150 tysięcy odwiedzających.

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat będą w tym roku rozbrzmiewać muzyką Fryderyka Chopina. Jak zapowiada Witold Fizyta ze Stowarzyszenia Nowy Świat, w trzech miejscach pojawią się fortepiany - będzie można usłyszeć różne interpretacje utworów Chopina.

Tradycyjnie 9 maja ulicami stolicy przejdzie Parada Schumana. W tym roku parada będzie także przypominać o dokonaniach premiera Tadeusza Mazowieckiego - poinformowała Anna Radwan z polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

W letnie weekendy ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będa zamykane dla samochodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.