Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15576 miejsce

"Stolik dla dwojga" Nora Roberts.Kariera i miłość źródła wiedzy

Autorka wypowiada się spontanicznie, swobodnie, ale nie przypadkowo i dowolnie, doskonale wie, co chce wyrazić i jak to osiągnąć.

W powieści zostaje przedstawiona postać Summer Lyndon mistrzyni kulinarnych przedsięwzięć, młodej i atrakcyjnej kobiety. Ta bizneswomen świetnie odnajduje się na rynku zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Konsumenci z różnych stron świata proszą ją o przygotowywanie dań specjalnie na ich życzenie. Kunsztem i geniuszem kulinarnych potraw przewyższa niejednego mistrza kuchni zdobywając liczne nagrody. Gdy jej droga życiowa splata się z Blakiem Cocharanem właścicielem eksluzywnych hoteli zakochują się w sobie bez pamięci, jednak Summer nie od razu oddaje serce temu mężczyźnie. Zbiegiem czasu nabierając zaufania daje się ponieść uczuciu.
Powieść zbudowana jest z dwóch części: I to "Miłość na deser", a druga "Karuzela szczęścia". Opowieść o miłości w niełatwych czasach, kiedy wszystkie starania opierają się na dążeniach zrobienia kariery zawodowej i odnoszeniu sukcesów. W tej książce główni bohaterowie jednak takich trudności nie odczuwają, a osiągnięcie prestiżu przychodzi im bardzo łatwo, co optymistycznie nastraja czytelnika. Autor staje się medium między odbiorcą dzieła, a jej bohaterami, wnikliwie analizuje sytuacje, wtapia się w prezentowane przez siebie główne postacie i dyskretnie prowadzi przez kolejne strony powieści. Emocje towarzyszące temu przedstawieniu pretendują do miana wyrazicielek opinii ogółu, czyli tłumu prezentowanego w utworze. To iście sarmacka krew. Choć tłum odgrywa w przedstawieniu rolę drugoplanową to doskonale oddaje klimat minionego, traconego wciąż bezpowrotnie czasu, nieustannie jednak dając nadzieję. Bo to właśnie ona towarzyszy nam w dalszej części powieści. To wspaniałe uczucie, kiedy marzenia się urealniają i spełniają miło być świadkiem takich życiowych metamorfoz wszystkich postaci, bowiem jak mówi stare przysłowie podziel się swoim szczęściem wówczas będziesz mieć go dwa razy więcej.
Druga część powieści to opowieść o przyjacielu Summer Carlu Franconim i Juliet pracownicy agencji promującej nowości książkowe. Zaskakujące perypetie młodej pary wzbudzają wiele kontrowersji i przyprawiają o szybsze bicie serca. Autorka staje się rodzajem maga, hipnotyzerki, usiłującej niezależnie od osobistych przeżyć tworzyć jak gdyby magiczne zaklęcia, wywołuje dreszcze, czy sensacje, które określa jako sepcyficzne. Odrzuca pęd do oryginalności za wszelką cenę. Powieści tej autorki to wyrazicielki wzruszeń, w których przejawia się osobowość niej samej. Tworzyć żywiołowo to nie znaczy tworzyć nieświadomie, bez aktu woli i poczucia odpowiedzialności za intelektualną treść i formalny kształt wyrazu swego wnętrza. Autorka wypowiada się spontanicznie, swobodnie, ale nie przypadkowo i dowolnie, doskonale wie, co chce wyrazić i jak to osiągnąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.