Facebook Google+ Twitter

STOMP wystąpi w Łodzi

Grupa STOMP ciesząca się w Polsce dużą popularnością wystąpi 15 listopada w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Muzyka zespołu powstaje przy użyciu przedmiotów codziennego użytku - od miotły do zamiatania, po zwykłe kosze na śmieci.

STOMP w Łodzi

Stomp wystąpią 15 listopada w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

STOMP to największy kasowy sukces w historii Broadwayu oraz sensacja teatralna w skali światowej! Grupa grająca na wszystkim - od zapalniczek Zippo aż po kosze na śmieci - wiele lat temu zawładnęła sercami publiczności i po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością. Artyści znani
z improwizacji i odważnych eksperymentów muzycznych tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko, które bawi, śmieszy i inspiruje. Nie dziwi więc fakt, że kalendarz zespołu wypełniony jest występami w każym zakątku globu, na koncie grupy pojawiają się kolejne nagrody, a prasa nie szczędzi im pochwał, nazywając projekt STOMP „hitem wszechczasów”. W listopadzie, po 3 latach przerwy, zespół ponownie zawita do Polski – ich szalone popisy będziemy mogli podziwiać w Bydgoszczy, Warszawie, Zabrzu i Łodzi.

Jeśli obejrzysz STOMP, nigdy więcej nie spojrzysz w ten sam sposób na miotłę, puszkę po napoju, czy kuchenny zlew.

Trasa 2012:
3 – 4 listopada – Bydgoszcz, Opera Nova
7 – 8 listopada – Warszawa, Sala Kongresowa
11 – 12 listopada – Zabrze, DMiT
15 – 16 listopada – Łódź, Teatr Muzyczny

STOMP to największy kasowy sukces w historii Broadway’u oraz sensacja teatralna w skali światowej! Grupa grająca na wszystkim - od zapalniczek Zippo aż po kosze na śmieci - wiele lat temu zawładnęła sercami publiczności i po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością. Artyści znani z improwizacji i odważnych eksperymentów muzycznych tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko, które bawi, śmieszy i inspiruje. Nie dziwi więc fakt, że kalendarz zespołu wypełniony jest występami w każym zakątku globu, na koncie grupy pojawiają się kolejne nagrody, a prasa nie szczędzi im pochwał, nazywając projekt STOMP „hitem wszechczasów”. W listopadzie, po 3 latach przerwy, zespół ponownie zawita do Polski – ich szalone popisy będziemy mogli podziwiać w Bydgoszczy, Warszawie, Zabrzu i Łodzi. Zapraszamy!

STOMP występują przy zapełnionych salach na całym świecie: od Hong Kongu po Barcelonę, od Dublina po Sydney. W 1995 roku dali występ
na Akropolu w Atenach. W swojej historii grupa doczekała się niejednej zaszczytnej chwili. Brooms, piętnastominutowy film o zespole, został nominowany do Oscara. Wyróżniono go także podczas Sundance Festival Roberta Redforda oraz wybrano do udziału w Festiwalu Filmowym w Cannes. Wielkim, międzynarodowym hitem okazał się film w reżyserii twórców zespołu – Stomp Out Loud. Obraz otrzymał cztery nominacje Emmy i odebrał statuetkę za Wybitny Montaż Multimedialny. W 2000 roku na prośbę Billa Clintona STOMP dali niezapomniany koncert na schodach Lincoln Memorial. Zaś w 2002 roku na ekrany kin wszedł trójwymiarowy film, zatytułowany Pulse: A Stomp Odyssey, który zdobył 2 prestiżowe nagrody na paryskim festiwalu La Geode.
STOMP to mistrzowie tworzenia niezwykłej muzyki z wykorzystaniem codziennych przedmiotów. Show grupy jest bez wątpienia najbardziej zaskakującym i oryginalnym spektaklem w historii. W zespole pulsuje energia – jest prowokacyjny i nie boi się eksperymentować. Widowisko zostało uhonorowane imponującą ilością nagród: Olivier Award za Najlepszą Choreografię, nowojorską Obie Award oraz statuetką za Najbardziej Wyjątkowe Przeżycie Teatralne. Miarą sukcesu STOMP są rewelacyjne recenzje prasowe i liczne występy w telewizji.
Członkowie STOMP poszukują muzyki w hałasie. W ich rękach szybki, dynamiczny rytm może powstać za pomocą byle przedmiotu – zwykłej miotły, zapalniczki Zippo, czy kosza na śmieci. Widowisko stanowi unikatowe połączenie muzyki, ruchu i komedii wizualnej, wyszukanej, perkusyjnej wirtuozerii z nowatorskim sposobem poruszania. Zadziwia i wywołuje salwy śmiechu. Grupa udowadnia, że nie trzeba kupować wiolonczeli ani fortepianu, żeby tworzyć muzykę, bo ona jest wszędzie. Show nie ma precedensu i w śmiały sposób wykracza poza ramy konwencji.
Muzycy bezustannie udoskonalają swoje umiejętności. Niektóre z występów są bardzo niebezpieczne i
wymagają bezwzględnego, ścisłego zastosowania się wykonawców do wyznaczonej choreografii – takim przykładem jest taniec na beczkach. Show narzuca konieczność posiadania świetnej kondycji przez artystów oraz utrzymania bezustannej czujności, gdyż każdy błąd może zakończyć się kontuzją.
Pomysłodawcy STOMP, Luke Cresswell i Steve McNicholas, współpracują ze sobą od wielu lat. Razem wyreżyserowali wiele reklamówek i skomponowali dużo ścieżek dźwiękowych. W końcu postanowili stworzyć niepowtarzalne, zaskakujące i spektakularne widowisko, w którym rytm jest jedyną muzyką. Za główny cel postawili sobie bawienie, rozśmieszanie i inspirowanie publiczności. O tym, że odnieśli sukces wiedzą wtedy, gdy wychodzący z teatru widzowie próbują grać na każdej rzeczy, którą napotkają na swojej drodze. STOMP pokazuje, że sztuka może powstać gdziekolwiek i z czegokolwiek.
Jeśli obejrzysz STOMP, nigdy więcej nie spojrzysz w ten sam sposób na miotłę, puszkę po napoju, czy kuchenny zlew.


List
03
BYDGOSZCZ
Opera Nova
Kup
List
04
BYDGOSZCZ
Opera Nova
Kup
List
07
WARSZAWA
Sala Kongresowa
Kup
List
08
WARSZAWA
Sala Kongresowa
Kup
List
11
ZABRZE
Dom Muzyki i Tańca
Kup
List
12
ZABRZE
Dom Muzyki i Tańca
Kup
List
15
ŁÓDŹ
Teatr Muzyczny
Kup
List
16
ŁÓDŹ
Teatr MuzycznyBilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.eventim.pl
Wykaz punktów sprzedaży www.eBilet.pl lub www.eventim.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.