Stoner królem Kataru. Pogoda przeszkadzała kierowcom

Casey Stoner na Ducatti wygrał wyścig o GP Kataru, inaugurujący sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata. Australijczyk startował z pole position podczas przełożonego z niedzieli wyścigu. Drugi był Valentino Rossi, a trzeci Jorge Lorenzo.

Casey Stoner. / Fot. EPA/STRPowodem przełożenia wyścigu z niedzieli na poniedziałek był silny deszcz, jaki lunął wczoraj podczas wyścigu klasy 250 cc. Wyścig w Katarze był wyścigiem nocnym. Zawodnicy klasy Moto GP startowali do niego o godzinie 23 lokalnego czasu. W związku z nastającą ulewą organizatorzy najpierw wyścig odwołali, a następnie podjęli decyzję o rozegraniu go o godz. 21 w poniedziałek. Pogoda postanowiła jednak, podobnie jak w F1, utrudnić walkę kierowcom. Była to dotąd niespotykana sytuacja w Moto GP.

Stoner, który był najlepszy w treningach i wygrał kwalifikacje, od początku wyścigu utrzymywał prowadzenie. Jego przewaga nad startującym z 2 miejsca Rossim wahała się od 1 do 4 sekund przez większość wyścigu, by na mecie wynieść 7.771 sekundy. Niezagrożenie od startu na 3 pozycji jechał Lorenzo, który stracił do zwycięzcy 16.244 s. Stoner jest żądny rewanżu za poprzedni sezon, w którymi mistrzem świata został Rossi. Na prostych w wyścigu było wyraźnie widać, że to Australijczyk dysponuje szybszym motorem.

Wyścig w klasie 250cc wygrał Hector Barbera, a w 125-tkach Andrea Iannone.
Kolejny weekend wyścigowy za 2 tygodnie w Japonii na torze Montegi.