66637 miejsce

Stoner wygrał w Australii, Rossi bliżej tytułu

Casey Stoner wygrał wyścig klasy Moto GP w Australii. Tuż za nim na metę przyjechał Valentino Rossi. Jorge Lorenzo, który walczy z Włochem o mistrzostwo świata, nie ukończył wyścigu.

Casey Stoner / Fot. http://www.flickr.com/photos/davidforster/1224975637/sizes/o/Rywalizacja w Moto GP wkroczyła w decydującą fazę. Wyścig w Australii był jedną z ostatnich szans dla Jorge Lorenzo na dogonienie Valentino Rossiego w klasyfikacji generalnej.

Wczorajsze kwalifikacje wygrał Stoner, przed Rossim i Pedrosą. Lorenzo był dopiero 4. Hiszpan chciał na starcie za wszelką cenę wyjść na prowadzenie. Niestety już na pierwszym okrążeniu wypadł z toru po kolizji ze Stonerem i jego szanse na zdobycie mistrzostwa świata znacznie zmalały.

Prowadzenie objęli Stoner, Rossi i Pedrosa, ale tylko Włoch był w stanie dotrzymać tempa Australijczykowi. Do mety dojechali we dwójkę, Rossi 2 sekundy za Stonerem. Aż 22 sekundy za nimi wyścig ukończył Pedrosa, a 10 sekund za nim Alex de Angelis. Za nim finiszowali Edwards i Doviciozo.

Drugie miejsce Rossiego daje mu zdecydowaną przewagę nad Lorenzo w klasyfikacji generalnej. 38 punktów na dwa wyścigi do końca może okazać się nie do odrobienia. Obrona tytułu przed The Doctora jest bardzo realna.

Na trzecie miejsce awansował ponownie Stoner, który wyprzedził Pedrosę.

Kolejny wyścig już za tydzień w Malezji. Kolejne zawody za 2 tygodnie w Australii.