Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3814 miejsce

Stonerror i ich pierwsza płyta długogrająca (wideo)

"Stonerror" jest pierwszym longplayem zespołu. Dość nieszablonowe granie, choć twardo trzymające się utartych szlaków gatunku. Po prostu stoner rock: głos grających na pustyni.

'Stonerror' - Stonerror (LP 2017); okładka (przód); zrzut z ekranu https://youtu.be/myeNKXWa6_4 / Fot. screenshot by Pawel Jankowski (YT)Krakowski zespół Stonerror datuje swoje początki na 2015 rok. Po debiucie fonograficznym w postaci "Rattlesnake Moan" (EP 2016), przyszła kolej na pełnoprawny longplay. "Stonerror" (LP 2017) jest dalszym eksplorowaniem niezmierzonych wymiarów desert i stoner rocka. I nie ma w tym niczego wtórnego, zbędnych autoreferencji czy infantylnych zapożyczeń. To naprawdę solidny kawał drogi na własny rachunek.

Muzycy dookreślają obrany kierunek artystycznych poszukiwań jako "psychodeliczny stonerpunk", wibrujący "plemiennymi rytmami i ekspresyjnym śpiewem". Skojarzenia z Kyuss, sabbathową spuścizną i pejzażami ocierającymi się w swoim kolorycie o space rock, są nieuniknione i jak najbardziej na miejscu. Zarazem nie ma tutaj szaleństwa kipiącego od natłoku fuzzów i growlingu. "Stonerror" konsekwentnie kontynuuje gospodarkę przestrzenią z riffem powalającym oszczędnie, częstokroć wiodącym ku wyciszeniu na peryferiach akustycznego grania.

Dźwiękiem całość przydaje wrażenia pierwociny rodem z dobrego garażu, interpolowanej w słój studyjnego lasu, z efektem usterylnionego soundu, brzmienia próbującego na powrót wyrwać się z nałożonych ograniczeń. Nie jest to muzyka dla mas, jak powiedział jeden z muzyków Stonerror. Trudno się nie zgodzić, granie w tym stylu jest specyficznie niszowe, raczej nie trafia do przypadkowego odbiorcy.

Stonerror tworzą: Jarosław Daniel (gitara), Jacek Malczewski (gitara basowa), Łukasz Mazur (śpiew) i Maciej Ołownia (perkusja).

Na płycie także pojawili się: Maciej Cieślak (gitary, instrumenty klawiszowe i perkusja) i Marcin Lisak (gitara w "Blues for the Red Sea").

Tracklista:

1. Red Tank
2. Misbegotten
3. The Wolf
4. Los Hermanos
5. God's Guns
6. The Ride
7. Sierra Morena
8. Blues for the Red Sea

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.