Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28885 miejsce

"Stop24" przeciw kradzieżon samochodów

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-09-04 10:18

Program ma ułatwić policji zatrzymywanie skradzionych samochodów, których właściciele deklarują, że nie jeżdżą w nocy i przyklejają na szybach swoich aut specjalne nalepki.

Aneta Sosnowska. FOT. KATARZYNA KIJAKOWSKAZ naszych parkingów ginie coraz więcej samochodów. Spod bloków odjeżdżają zarówno stare maluchy, które złodzieje sprzedają na części, jak i nowe mercedesy.
– Program, który właśnie wcielamy, ma zapobiec kradzieży aut i ułatwić policji zatrzymywanie skradzionych samochodów – mówi Aneta Sosnowska z komendy powiatowej w Oleśnicy. – Nasza akcja ma nazwę „Stop 24”.
Jej istotą jest oznakowanie pojazdów, których właściciele deklarują, że z reguły nie jeżdżą nimi w nocy, na przykład od północy do czwartej.
Oleśnicki kierowca Edward Paszkowski pomysł ocenia jako strzał w dziesiątkę. – Sam chętnie wezmę udział w tej akcji. Będę mógł spać spokojnie, wiedząc że żaden złodziej nie odjedzie moim autem bezkarnie – twierdzi.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w programie? – Najpierw zgłosić się do policji i wypełnić stosowną deklarację przystąpienia do akcji – informuje Sosnowska. – Wtedy auto zostanie przez nas specjalnie oznakowane.
Błyszczące naklejki pojawią się na przedniej i tylnej szybie pojazdu. Nalepka posiada napis fluoroscencyjny „Stop 24”, dobrze widoczny w nocnym oświetleniu.
– Jeżeli nasi funkcjonariusze zobaczą, że ktoś takim oznaczonym autem jedzie w nocy, na pewno je zatrzymają i sprawdzą dokumenty kierowcy – dodaje policjantka.

- Naklejki należy przyklejać w górnym lewym rogu przedniej szyby i prawym górnym rogu tylnej, od wewnątrz samochodu – powiedział nam aspirant sztabowy Jan Mandat z oleśnickiej Komendy Powiatowej Policji. Przyznał on również, że naklejkę można usunąć, choć jak stwierdził akcja jest skuteczna.
Zapewne do czasu. Trudno przecież liczyć na to, że informacja nie dotrze do złodziei samochodów, albo, że nie będą oni pamiętać o usunięciu naklejki.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jokers84
  • jokers84
  • 20.04.2011 03:00

czy w tekscie nie ma pomylki? ja wyczytalem na stronach policji swidnickiej, legnickiej, glogowskiej, ze z przodu ma byc naklejona w lewym dolnym rogu i prawym gornym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.