Facebook Google+ Twitter

Stop dla porzucania psów w czasie wakacji!

Jadąc na wakacyjny urlop, nie wyrzucajmy psów jak zbędną rzecz. Psy nigdy by nie porzuciły swojego właściciela, tak jak nieraz czynią to ludzie!

Pies - czworonożny przyjaciel człowieka /Fot. Dariusz Trybuła / Fot. Fot. Dariusz TrybułaCo roku słyszy się w mediach i można być świadkiem także w swoim najbliższym otoczeniu sytuacji kiedy to właściciele psów pozbywają się ich. Wiele takich sytuacji najczęściej ma miejsce właśnie w okresie letnim i wakacji.

Właściciele czworonogów wyjeżdżając na wakacyjny urlop i wypoczynek nie mając co zrobić ze swoim psem po prostu pozbywa się go (porzucając go na pastwę losu), m.in. w lesie, pod drzewem przywiązywanym, na ulicy i inne przykłady. Jest to po prostu bestialstwo i kompletna znieczulica. Psy tez mają swoje uczucia i potrafią być wierne, dlatego nie od dziś psy nazywa się czworonożnymi przyjaciółmi człowieka. Posiadając psa jesteśmy za niego odpowiedzialni i powinniśmy się nim zajmować.
Wiele razy się słyszy w mediach i nie tylko jak to psy ratują swoich właścicieli z opresji. Zresztą psy są na tyle rozwiniętymi stworzeniami, że dzięki treningom są pomocnikami policji, Górskiego Pogotowia Ratowniczego, są świetnymi pływakami, występują w pokazach psów, a także mogą być opiekunami osób niewidomych czy tez po przeszkoleniu jako psy-terapeuci pomocni w dogoterapii - terapii poprzez kontakt z psem, która jest bardzo dobrym sposobem do pracy z dziećmi nadpobudliwymi, z autyzmem, niepełnosprawnością i innymi schorzeniami.

Warto się nad tym zastanowić i starać się przeciwdziałać takim sytuacją, aby nie spotykało się psów opuszczonych, błąkających się po okolicy (głodnych i spragnionych picia). W naszych powiatach, województwach, gminach i bliskich okolicach często można także spotkać porzucone psy błąkające się bez właściciela. Każdy kto spotkałby takiego psa powinien niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby, które zajmą się takim psem i umieszczą go w schronisku. Nie przechodźmy obojętnie obok takiego psa. Najlepiej zgłosić taki fakt na Policje, do Straży Pożarnej, regionalnego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami itp.

Wszyscy właściciele psów planujący swój wyjazd wakacyjny powinni pomyśleć tez o swoim pupilu - można psa zostawić na ten czas pod opieka kogoś z rodziny, dobrego sąsiada, umieścić na ten czas w hotelu dla zwierząt albo jeżeli nie ma przeciwwskazań to zabrać go po prostu ze sobą na wakacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.