Facebook Google+ Twitter

STOP dla TIR-ów w Sopocie. Od 1 grudnia pojadą obwodnicą

Od północy z piątku na sobotę, na terenie Sopotu będzie obowiązywać zakaz poruszania się samochodów o łącznej wadze ponad 24 tony. Na ulicach kurortu nie zobaczymy już TIR-ów.

 / Fot. Joymaster, własność publicznaDla małego miasta, jakim jest Sopot, położonego miedzy dwoma dużymi portowymi miastami tranzyt samochodów ciężarowych od dawna jest bardzo uciążliwy. Szacuje się, że do tej pory przez miasto tranzytem przejeżdżało blisko tysiąc ciężarówek.

Od 1 grudnia na terenie Sopotu będzie obowiązywał zakaz wjazdu samochodów o wadze ponad 24 tony. Kierowcy będą musieli wybierać alternatywną trasę, przez obwodnicę.

Sopocki zakaz „tranzytu” cieszy mieszkańców, ale nie wszystkich kierowców. Jazda obwodnicą w okresie zimowym, gdy jest duże oblodzenie, bywa znacznie trudniejsza niż przeciskanie się przez centrum miasta. Władze sąsiedniej Gdyni i Gdańska wyrażają zadowolenie z ograniczenia ruchu w Sopocie, bo automatycznie i u nich spadnie tranzyt ciężkich samochodów.

Po uruchomieniu Trasy Kwiatkowskiego ruch z portu przez centrum Gdyni zdecydowanie zmalał. Teraz Gdańsk czeka na dokończenie budowy Trasy Sucharskiego, którą będą do portu jeździć TIR-y. Obecnie cały ruch odbywa się przez zabytkowe centrum miasta.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.