Facebook Google+ Twitter

"Stop Korupcji" złożyło wniosek w sądzie przeciwko Misiakowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 14:07

Stowarzyszenie "Stop Korupcji" złożyło do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie senatora Tomasza Misiaka.

Jest to związane z licznymi publikacjami na temat możliwych nieprawidłowości, wynikających z prac nad ustawą stoczniową, a następnie przyjęcia zlecenia na usługi szkoleniowo-doradcze konsorcjum Work Service. 30 procent udziału ma w nim senator Misiak z Platformy Obywatelskiej.

W opinii prezesa stowarzyszenia Oliwiera Kubickiego, w tej sprawie zachodzi podejrzenie o naruszenie prawa i musi to zostać zbadanie przez odpowiednie organy. Zwłaszcza, że jak donosiły media, przyjęcie zlecenia nastąpiło bez przetargu.

Wczoraj Tomasz Misiak tłumaczył, że firma wygrała konkurs zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Poinformował także, że zwrócił się do ministra skarbu o zbadanie konkursu i złożonych w nim ofert.

Donald Tusk chce, by Misiak został usunięty z PO i z jej klubu parlamentarnego. Premier zapowiedział, że o taką decyzję będzie wnosił do władz PO. Szef rządu zastrzegł, że z jego wiedzy wynika, iż senator nie złamał prawa, ale złamał dobre standardy, a jego sprawa jest "więcej niż dwuznaczna". Tusk dodał, że w tej sprawie potrzebne jest "twarde i prewencyjne działanie".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.