Facebook Google+ Twitter

Stop podwyżkom

Ceny, opłaty, podatki - wszystko rośnie, tylko szkoda że nieadekwatnie do naszych zarobków.

Rząd serwuje coraz to nowe atrakcje związane z naszym portfelem. Ceny, opłaty, podatki - wszystko rośnie, tylko szkoda, że nieadekwatnie do naszych zarobków. Przeciętny Kowalski pracując po 8 godzin dziennie w jakiejś fabryce zarobi 1200 zł, przy czym ma na utrzymaniu dwoje dzieci. Chcąc opłacić mieszkanie (pod warunkiem, że to jego własne a nie wynajmowane), rachunki, przedszkole lub inną placówkę edukacyjną dla dzieci, zostają mu na życie marne grosze, za które musi jeszcze coś jeść. Tak wygląda życie zwyczajnego Polaka w woj. Podkarpackim. Od pierwszego do pierwszego byle dotrwać. Opieram tę opinię na obserwacji większości moich znajomych.

Nikt z członków rządu nie zastanawiał się, jak to jest kiedy na coś brakuje, ponieważ ich wypłaty i diety starczyłyby na utrzymanie kilku rodzin przez miesiąc. Czy ktokolwiek zapytał nas Polaków czy damy sobie rade z podwyżkami, czy przeżyjemy? Nie, odpowiedź jest prosta. Władza ma a my musimy się prosić. W ostatnich miesiącach wzrost petentów w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej podskoczył znacznie w górę.

Obiecywano nam Irlandię, tylko pan Tusk zapomniał wspomnieć iż miała być to Irlandia w dobie kryzysu. Za każdym razem przed jakimikolwiek wyborami obiecują nam złote góry i gwiazdkę z nieba, a ludzie wierzą w słowa władzy. Może musimy w końcu zrozumieć że obecny rząd nie liczy się z naszymi problemami
i nie zna uczucia, kiedy przychodzi dziecko i prosi o coś, a my nie możemy mu tego kupić, bo nie starczy pieniędzy do wypłaty.

I niestety jest, jak jest, możemy się teraz tylko modlić o lepsze jutro dla nas, i dla naszych dzieci.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: K.Rybicka


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

...
  • ...
  • 01.04.2011 23:45

I jeszcze się ktoś dziwi iż miała miejsce petycja o powieszenie Tuska? Koleś który ją napisał zrobił to jedynie z obawy o własne (i chyba nie tylko własne) życie tzn. żeby nie umrzeć z głodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
....
  • ....
  • 01.04.2011 23:35

Tacy ludzie nie mają prawa rządzić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.